Správa železniční dopravní cesty bude opravovat koleje, jeden železniční přejezd a vyřezávat křoví a stromy mezi stanicemi Bludov a Ruda nad Moravou.

Kvůli výluce nepojedou vlaky v pondělí od 7.20 do 17.20 hodin mezi stanicemi Bludov a Hanušovice. Od pondělních 17.20 hodin do středy do půl šesté večer bude výluka mezi stanicemi Bludov a Ruda nad Moravou.

„Všechny osobní vlaky budou v tuto dobu nahrazeny autobusy mezi uvedenými stanicemi. Za rychlíky a spěšné vlaky ve směru Jeseník – Zábřeh na Moravě a naopak budou autobusy jezdit už z a do Zábřeha," informoval mluvčí Českých drah Petr Pošta.

Po dobu výluky bude v tomto úseku omezena služba úschovy během přepravy. Nahradí ji služba rozšířené přepravy spoluzavazadel, především kol.

„Přeprava jízdních kol je zajištěna za rychlíky malým nákladním automobilem. Namísto osobních vlaků je pak možné kola přepravit v náhradních autobusech do vyčerpání kapacity, přičemž platí, že přednost má přeprava kočárků pro spolucestující děti," upozornil Petr Pošta.

Náhradní autobusové spoje budou zastavovat v Bludově, Zábřehu na Moravě, Rudě nad Moravou a v Hanušovicích před nádražími. V Bludově lázních zastaví na autobusové zastávce Bludov, škola, v Bohutíně pak na zastávkách Bohutín, hasičárna a Olšany, Klášterec. V Komňátce autobus zastavuje na hlavní silnici na rozcestí U Pechů, v Bohdíkově u pohostinství u Seppla, v Raškově u obchodu a v Hanušovicích Holbě u továrny ZKL.