Do pedálů svých bicyklů v sobotu v deset hodin ráno šlápli také Hana a Martin Celí z Hluboček. Do amfiteátru ve Velké Bystřici dorazili kolem půl druhé odpoledne.

„Zatím jsme ujeli pohodových čtyřicet kilometrů, ještě nám domů dalších pět zbývá. Je to náš první delší letošní cyklovýlet, obvykle vyrážíme jen na kratší trasy v nejbližším okolí. Určitě se odměníme nějakou grilovanou dobrotou," poznamenala cyklistka Hana Celá.

V areálu velkobystřického amfiteátru se v soutěži v požárním útoku utkalo několik sborů dobrovolných hasičů. V kategorii žen soutěžila také členka dobrovolných hasičů z Doloplaz na Olomoucku Tereza Zbořilová.

„Požárnímu útoku se věnuji asi deset let, začínala jsem už jako školačka. Kromě toho, že závodím v kategorii žen, trénuji také dorost. Scházíme se jednou týdně, trénujeme útok, běh přes překážky a věnujeme se také zdravovědě a topografii," popsala Tereza Zbořilová.

Při soutěžích v požárním útoku podle ní o úspěchu družstva rozhoduje i sebemenší detail. Důležité je například to, jak jsou poskládané a připravené hadice nebo srovnané spojky.

„Když někdo z nás udělá chybu, zkazí tím výsledný čas celého družstva. Všechno si musíme pečlivě poskládat a nachystat. Například těsnění na spojkách na poslední chvíli někdy ještě namažeme indulonou, aby se s nimi dobře pracovalo a spojky šly líp upevnit. O konečném pořadí rozhoduje každá vteřina," řekla mladá dobrovolná hasička, jejíž družstvo letos na pohárových soutěžích obsazuje přední místa. (mak)