„Osmnáctiletý mladý muž pod vlivem alkoholu se dostal někdy v době mezi třetí a čtvrtou hodinou ranní s taktéž opilým třiadvacetiletým mužem do vzájemné fyzické potyčky. Útokem do horní části těla mu způsobil zranění, kterým muž na místě podlehl," sdělila krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Útok se odehrál venku před panelovým domem, incidentu mělo přihlížet několik svědků. Mladík byl z trestného činu vraždy obviněn v neděli 12. ledna, soudce ho poslal do vazby. Nyní mu hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od deseti do osmnácti let. Motiv činu a ni další podrobnosti policie nezveřejnila.

V Libině o události koluje řada dohadů. „Mluví se o tom, ale nikdo nic pořádně neví. V sobotu ráno se to tu policisty jen hemžilo. Prý se nějací kluci porvali a jeden druhého zabil," řekl obyvatel Libiny, který si nepřál zveřejnit jméno.

V Libině se za poslední měsíce jedná již o druhou vraždu, v říjnu na motorkářském srazu neznámý pachatel zastřelil dvaačtyřicetiletého Poláka a další dva muže zranil. Zločin se ale kriminalistům rozlousknout nepodařilo. I když tehdy policisté všechny účastníky srazu zajistili a vyslechli, pachatele neusvědčili. Motorkáři totiž s kriminalisty nespolupracovali a zřejmě se jim podařilo ukrýt také vražednou střelnou zbraň.

Loni policisté na Šumpersku vyšetřovali pět vražd, naposledy těsně před koncem loňského roku se podobný zločin jako nyní v Libině odehrál v Zábřehu v ulici ČSA. Dvaatřicetiletý muž na Štědrý den ubodal svou šestapadesátiletou matku. Na soud nyní čeká ve vazební věznici.