„Pokusili jsme se dohledat informace v archivu stavebního úřadu, ale bezúspěšně. Z prohlédnuté projektové dokumentace, která se týkala výstavby v této lokalitě, je patrné, že na přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století, kdy se toto území zastavovalo, byla lávka už vybudovaná. Nedohledali jsme tak žádné doklady, které by se týkaly výstavby nebo vlastnictví mostku," vysvětlil náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Podle zákona je mostek považovaný za opuštěnou stavbu a po uplynutí desetileté lhůty je možné ho zbourat. Protože jde však o frekventované místo, radnice o tomto řešení neuvažuje.

„Jedná se o krajní řešení. Byl jsem se na místě podívat a přesvědčil jsem se, že i když není lávka v dobrém technickém stavu, lidé ji hodně využívají. Během čtvrt hodiny použilo tuto zkratku deset lidí. Chceme proto hledat cestu, jak mostek opravit," řekl Jiří Pospíšil.

Zároveň dodal, že nejlepším řešením by bylo vybudování nové zpevněné lávky.

„Nejlepší by bylo mostek shodit a postavit znovu," míní náměstek primátora.

„Záleží na tom, jak koroze zasáhla opěrnou konstrukci. Určitě by bylo potřeba opravit i pobřežní pruhy a opěry," dodal náměstek primátora Zdeněk Fišer.

Město se nyní pokusí vyřešit situaci s vodohospodáři.

„Zjistili jsme, že mostek není v evidenci majetku města a nachází se na pozemcích ve vlastnictví České republiky, na kterých má právo hospodařit Povodí Moravy," informovala mluvčí magistrátu Jana Gáborová.

„Podle Povodí Moravy jim sice pozemky nepatří, ale pokusíme se v této záležitosti s nimi jednat," uzavřel Jiří Pospíšil. (ham)