Při nehodě se zranilo jedenáct lidí. Ti z hrůzostrašně vypadající havárie vyvázli jen s pohmožděninami a odřeninami. Jedna z pasažérek si zlomila ruku.

Autobusem jelo sedmačtyřicet cestujících včetně řidičů. Podle polského listu Gazeta Wroclawska se jednalo o soudce, státní zástupce a advokáty z Wroclawi, kteří se vraceli z výletu na Sicílii organizovaném tamním sdružením právníků.

Přes Rovensko si řidič zkracoval cestu ze Zábřeha směrem k hraničnímu přechodu v Dolní Lipce. Podle řidičovy verze se autobus dostal mimo silnici poté, co se na úzké silnici vyhýbal protijedoucímu vozu. Krajnice ale utržená nebyla.

Šoférovo svědectví podpořil i jeden z cestujících. „Jeli jsme klikatou cestou, když náhle z protisměru vyjelo osobní auto. Náš řidič zabránil nárazu, ale spadli jsme do příkopu. Řidič byl profesionál a zabránil ještě větší tragédii," řekl pro list Gazeta Wroclawska tamní soudce Tadeusz Szewiola, který byl mezi pasažéry.

Policisté řidiče podezřívají z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. Hned na místě se ale ukázalo, že šofér porušil zákon. V tachografu neměl svou kartu, takže je možné, že nedodržoval bezpečnostní přestávky. Po nehodě dokonce chtěl využít zmatku a karty se zbavit.

„Kartu se podařilo policistům zajistit, ale vzhledem k tomu, že nebyla v tachografu, nebylo možné určit, jakou jel autobus před nehodou rychlostí," řekl policejní mluvčí Josef Bednařík.

Škodu policisté předběžně vyčíslili na více než tři sta tisíc korun, ale zřejmě poroste poté, co budou vyčísleny újmy na zavazadlech cestujících, na poškození silnice a na poli, do něhož autobus spadl.

Vyšetřování potrvá několik týdnů. „Musíme vyslechnout řidiče, cestující z havarovaného autobusu a nechat zpracovat znalecké posudky," doplnil Bednařík.