„S tím parkováním už by se mělo něco udělat. Vozím sem každý čtvrtek maminku na dialýzu a není možné tady zaparkovat. Někdy objíždím parkoviště několikrát, než se mi podaří sehnat volné místo," stěžuje si František Skopal.

Otázkou problematického parkování u nemocnice se zabývali na svém posledním zasedání i prostějovští zastupitelé.

„Myslím, že hodně míst na parkovišti obsadí zaměstnanci. Musí totiž za parkování v areálu nemocnice platit, a proto nechávají svá auta na parkovišti. I když lidé přijedou do nemocnice ráno, nemají kde zaparkovat," míní zastupitel Václav Šmíd a dodal, že zaměstnanci by měli parkovat uvnitř areálu.

Parkoviště praská ve švech i z toho důvodu, že na něm trvale stojí vozidla obyvatel nedalekých panelových domů. Nejčastěji na něm parkují lidé ze sídliště Hloučela.

„Parkoviště už dávno neslouží nemocnici, ale lidem ze sídliště. Rodiny mají v dnešní době více aut než jedno, a tak jsou parkoviště na sídlišti přeplněná," uvedla náměstkyně primátora Alena Rašková.

Jiné priority

Parkoviště před poliklinikou, které stojí na pozemku města, podle radnice moc možností rozšíření nenabízí.

Areál nemocnice patří kraji, ten se však letos do stavby neplánuje pustit.

„Pro letošní rok kraj neotvíral žádné další investiční akce, musíme dokončit staré investice. Uznávám, že situace je u nemocnice neúnosná a udělám maximum pro to, aby se stavba parkoviště příští rok realizovala," vyjádřil se Alois Mačák, první náměstek hejtmana Olomouckého kraje.

I radnice při výběru investic dala přednost opravě křižovatky a železničního přejezdu na Olomoucké ulici. „Je to otázka priorit," řekla Alena Rašková.

Zpoplatněné parkoviště mezi hlavním vjezdem a vjezdem pro rychlou záchrannou službu mělo fungovat od podzimu roku 2010, stavba se však nakonec o rok posunula.

Vedení nemocnice se do stavby nových parkovacích míst chtělo pustit i minulý rok, na jeho výstavbu se však nenašly peníze. Zda se tedy svízelná situace s parkováním u nemocnice vyřeší příští rok, ukáže teprve čas.