Do soutěže o nejlepší guláš se letos přihlásil poprvé. „Chtěl jsem se do soutěže přihlásit už loni, ale nějak jsem na to ještě neměl odvahu. Letos jsem to ale riskl," vysvětluje nový gulášový král.

První účast a hned výhra je dobrý příslib do budoucna. 
„S vařením guláše už mám zkušenosti. Vaření mě baví už od nějakých osmnácti let. Vařím rád," svěřuje se třicetiletý Pavel.

K vaření se dostal doma. Vyučený v oboru není. „Ještě, když jsem bydlel doma, tak jsem sledoval, jak vaří mamka. Stál jsem u plotny a dochucoval jí obědy, a tak to vlastně vzniklo," směje se .

Guláš si rád uvaří i doma. Žádný speciální recept však nemá. „Mám recept, podle kterého vařím už dlouho. Dal mi ho jeden pán od nás z Liptálu. Dodal jsem si ale do něj pár svých ingrediencí," přiznává. Z vítězství a titulu má radost. „Ani jsem nedoufal, že bychom mohli s mým týmovým kolegou vyhrát," byl překvapený Pavel.

O dobré umístění prý ale usilovali. „Říkal jsem si, že do třetího místa by to bylo skvělé. V to jsem i trochu věřil, ale výhra mě příjemně překvapila," pousmál se vítěz.

Korunu gulášového krále bude nosit celý rok. Jestli jí předá na šestém ročníku nebo jeho guláš bude slavit vítězství i napřesrok, zatím neřeší.