Také pro jeho osobitý přístup k lidem a přerovské Meoptě bylo součástí oslav podniku i odhalení Rausnitzovy bronzové busty, jež je dílem průmyslové designérky Jany Vaňkové.

„Laskavý a lidský přístup je to, co jsem se naučil už od svých rodičů a co bylo zásadní i pro mé bratry. Nikdo z nich už nežije a já jsem rád, že mi Bůh dovolil zde tak dlouho pracovat a pokračovat v tom, co oni začali," řekl.

„Pokud bych mohl něco vzkázat budoucím generacím, tak právě, aby byli lidští ke všem – ať jsou jakékoliv barvy, profese či zaměření. A aby v sobě nepotlačovali cit. Pokud jsem někdy k někomu sám lidský nebyl, tak mně to, prosím, promiňte," dodal.

Paul Rausnitz letos oslavil 85. narozeniny, převzal stříbrnou pamětní medaili Za zásluhy o kulturu a podnikání, udělovanou Senátem Parlamentu ČR, dále Plaketu za péči o válečné hroby a v říjnu obdržel z rukou prezidenta i medaili Za zásluhy.

Rausnitz se vrátil do Česka z emigrace ve Spojených státech v roce 1989. Když v devadesátých letech vstoupil do zadluženého podniku, stal se téměř ekonomický „zázrak".

Díky jeho investicím se podařilo firmu zachránit a nyní se úspěšně rozvíjí.

Společnost, jež se v minulosti proslavila hlavně výrobou optické, fotografické a filmové techniky pro profesionální i amatérské užití, se dnes drží na špici ve svém oboru a v regionu s vysokou nezaměstnaností dává práci zhruba 2500 lidem.

„Někdo se Přerovanem narodí, jiný se Přerovanem stává. Vy jste se Přerovanem stal," byla slova primátora Jiřího Lajtocha, který přišel mezi mnoha gratulanty blahopřát k dalšímu úspěšnému směřování Paulu Rasnitzi i Meoptě.

Rausnitz reagoval, že Meopta a Přerov jsou skutečně jeho životní láskou.