Ti nyní žádají v petici omezení provozní doby diskotéky. Sto tři petentů zároveň kritizuje město za to, že situaci v Olomoucké ulici neřeší.

Magistrát proto připravuje vyhlášku, která by měla výrazně omezit provozní dobu klubu.

Nové nařízení by však bylo pro majitele klubu likvidační.

„Bydlím na Olomoucké a musím říct, že hudbu z klubu vůbec neslyším. Horší je to s opilci a s partami mladých lidí, kteří v noci vyřvávají po celé ulici a nechávají za sebou nepořádek. Je to nepříjemné, protože nás to ruší ve spánku, ale toto bohužel majitelé klubů neovlivní. Když se lidi neumí chovat a neví, kdy mají dost, tak je to těžké," míní Hana Bednářová.

Tři stovky podpisů

Kompletně zrekonstruovaný video dance club DCM funguje v Prostějově od listopadu a mezi mladými lidmi se stal vyhledávaným místem zábavy.

„Chodíme sem s kamarády každý víkend. Jednak je tu příjemná atmosféra, jednak nám vyhovuje otevírací doba. Je pravda, že někteří lidi se neumí chovat, ale to není problém jenom tohoto klubu. To by musela diskotéka stát mimo město, aby nikomu nevadila," míní jednadvacetiletý Michal Lakomý.

Magistrát musel řešit stížnost usedlíků na rušení nočního klidu už před pár měsíci, kdy posílil v okolí klubu hlídky městské policie.

Nyní na radnici dorazila petice, v níž lidí žádají vedení města o řešení situace.

„Pod petici se podepsalo sto tři lidí, kteří žádají o omezení provozní doby diskotéky. Zároveň nám petenti vytýkají, že se situací město nezabývá," potvrdil primátor města Miroslav Pišťák.

Chování venku

Vedení radnice se shoduje v tom, že problém není v provozu diskotéky, ale v chování návštěvníků.¨

„Jednali jsme s policií i hygieniky, kteří zjistili, že prostory jsou dostatečně odhlučněné a jsou v pořádku. Problémem je chování hostů, kteří diskotéku navštěvují. To však majitel klubu už nemůže ovlivnit," vyjádřila se náměstkyně primátora Alena Rašková.

Město nyní připravuje kroky, které by měly situaci vyřešit.

„Není možné stabilně držet policejní hlídky v jedné lokalitě, protože musí zasahovat po celém městě. Dal jsem proto pokyn právnímu odboru magistrátu, aby zpracoval návrh vyhlášky, která se bude tohoto zařízení týkat. Ta by měla omezit provozní dobu diskotéky do 22 hodin," uvedl Miroslav Pišťák.

Protipetice hostů klubu

Pro majitele klubu by však byla taková vyhláška likvidační a hodlá se bránit protipeticí.

„Ve 22 hodin teprve klub otevírá. Budeme dělat protipetici za zachování klubu, protože taková vyhláška je diskriminační," řekl majitel DCM Petr Bartoš.

Zároveň dodal, že se chce na řešení situace domluvit s městem.

„Nepořádek kolem klubu pravidelně uklízíme a jsme ochotni posílit i ochranku před klubem. Chceme se s městem domluvit, ale pokud by nebyla dohoda možná, museli bychom se obrátit na naše právníky," uzavřel majitel oblíbené diskotéky.

Oficiální znění petice si mohou lidé přečíst na facebookových stránkách klubu, petice bude pro hosty připravená i v DCM.