A že bylo z čeho vybírat. Na zahrádce si totiž své pokrmy připravilo přes desítku stánků. Se svým stanovištěm vítajícím hosty hned u vstupu nemohl chybět ani Petr Sokol, jenž už potřetí doslova zaválel se svými grilovanými chobotničkami s rukolou a toastem.

„Každou akci kupuji čím dál větší množství a doufám, že na mě něco zbyde, ale nakonec si sám ani nedám," líčil s úsměvem, aniž by se zastavil v grilování, protože řada byla na jeho specialitu opravdu velká.

Dalšími lákadly z řad slaných pokrmů, byť ne tak exotických, byly například nakládané sýry u Veselé veverky, lasagne, po kterých se jen zaprášil, nebo všemožné druhy sushi, které se svou oblíbeností mohly rovnat s chobotničkami.

„Normálně dáte například v Olomouci za sushi několik stovek, tady za celý talířek zaplatíte něco okolo sto padesáti korun," odkrývali recept úspěchu prodávající.

Avšak ani ti, co zrovna neholdují masu a nemůžou pečivo, si přišli na své, a to třeba hned vedle sushi.

Se svými bezlepkovými a vegetariánskými jídly se prezentoval stánek Aiva z Olomouce.

„Moje kolegyně nejí lepek, já zase jím tak nějak od všeho trochu, tak jsme to takzvaně dali dohromady," smál se Jakub Lívanský.


Příchozí si tak mohli pochutnat na obložené bezlepkové bulce, smaženém tofu, pohankovém rizotu a bramboráčku z červené řepy.

„Chtěli jsme i lidem, co jsou například vegetariáni nebo nejí lepek, nabídnout něco, čeho se nají, protože se nikde pořádne ani najíst nemůžou. Zatím restauraci nemáme, toto je taková zkouška," dodal kuchař.


A sladká tečka na závěr? I tu si mohli hosté vychutnat. Nechyběly samozřejmě domácí marmelády, tradiční české koláče nebo ručně vyráběné pralinky. Na první pohled zaujal stánek s názvem Sweetie, který lákal na stále oblíbenější makronky různých barev.

Právě rozmanitost návštěvníky Restaurant day v Prostějově nadchla. „Líbí se mi, že tu nabízí i jídla bez lepku a bez masa, takže jsem se dnes najedla i já," usmívala se návštěvnice Petra Jurová při odchodu.