„O víkendu se chystám na ples do Olomouce, potom určitě na nějaký maturitní do Prostějova," připravuje se raději s předstihem na plesový rej pětadvacetiletá Anna Filnerová.

Na nápor žen už jsou připraveny i kosmetické salony nebo půjčovny, neboť výběr šatů je základ.

Ať už jdete na maturitní ples, ples opery či ples obecního spolku neměli byste za každé příležitosti zapomínat na soudnost.

„Děvčata si občas vyjdou například jen v lehké tunice, sotva zakrývající pozadí, která je pro tuto příležitost nevhodná. Samozřejmě si musí najít, případně obkoukat, svůj styl," říká taneční mistrová a majitelka obchodu Mode Shop, Věra Pavlů. V půjčovnách zaznamenali nápor už v září, ale před plesovou sezonou se jejich dveře nezavřou.

Trendy je high low

Plesová sezona začíná, ženy touží po nových trendech a mnohé vyhledávají extravaganci. Foto: Deník/ Martina Greplová„Mladá děvčata si chodila šaty půjčovat už v září, sotva se dozvěděla termín maturitního plesu či věnečku. Teď začaly klasické plesy, takže o zákaznice není nouze" informovala majitelka prostějovského salonu Marilyn Kateřina Čermáková.

Zájem je o šaty nejrůznějších druhů. Vyjít si však v šatech s korzetem již není tolik v trendu.

V obchodech a půjčovnách se to spíš hemží dlouhými splývavými šaty s barevným potiskem a nechybí ani odvážné průstřihy. Opravdovým hitem je ale takzvané high low či nadýchané tylové sukně.

„Nejvíce v trendu jsou společenské šaty high low, což jsou šaty vepředu krátké, vzadu dlouhé, pak by letos měl být zájem o dlouhé splývavé šaty s květinovým potiskem či zvířecím vzorem nebo róby bez potisku v antickém stylu," prozradila majitelka salonu Marilyn Kateřina Čermáková s tím, že by se to na letošních plesech mělo také hemžit nadýchanými tylovými sukněmi.

Zájem o odvážné průstřihy

Kromě originálních šatů v salonech není nouze ani o extravagantnější střihy, které odhalí kdejakou partii.

„Některé slečny si přijdou pro šaty, které více odhalí. Zájem je o průstřihy na zádech i břichu," ukázala majitelka salonu jedny odvážné šaty.

Pánové i dámy se tak letos mají skutečně nad čím rozplývat. Kromě salonu Marilyn vám s výběrem šatů ochotně poradí i v prostějovském DD salonu, kde slečnám a ženám rovněž poradí se střihem šatů a správnou volbou účesu.

" Svým zákaznicím doporučuji šaty půjčit, protože je to levnější. Za jedny šaty mohou zaplatit až pět tisíc a využijí je na jednu příležitost," zdůraznila výhody půjčení majitelka DD salonu Marcela Dosedělová.

Důležité je ale také vybrat správné líčení. Osvětlení totiž může zkazit vytoužený dojem.

„Nejen kosmetičky, ale i ženy, které se rozhodnou nalíčit samy by si měly dávat pozor na večerní osvětlení. Například žluté světlo vám z krásných fialových očních stínů, vytvoří stíny hnědé," upozorňuje majitelka kosmetického salonu Sedmikráska Veronika Běhalová, že nakonec vaše líčení může ve společnosti vypadat úplně jinak.