Schránka pro odložené děti přišla celkem na 300 tisíc korun. Sehnat peníze na její zřízení však nebylo jednoduché. „Na začátku zřízení každého babyboxu jsou korunky od dárců, ale v Prostějově se nedařilo. Kromě nových babyboxů totiž opravujeme staré a zároveň stavíme azylový dům pro nešťastné maminky, aby nemusely odkládat děti, protože s nimi třeba jen nemají kde přespat. Ale ten dům se ani trochu nechová podle přísloví ,Peníze vyhazuj okny, vrátí se ti dveřmi'," řekl Ludvík Hess z Nadačního fondu pro odložené děti Statim, jehož prostřednictvím se schránka financovala.

Na babybox se nakonec podařilo sehnat potřebné peníze. „Samozřejmě přispěli i místní sponzoři, ale nebýt daru Nadace Naše dítě, babybox by v Prostějově nebyl," řekl Ludvík Hess.

„Babyboxy jsou velmi potřebná zařízení. Doufám, že děti, které zde matky odloží, budou rychle umístěny do nové rodiny," řekla Zuzana Baudyšová z Nadace Naše dítě.

Babybox v prostějovské nemocnici je šestapadesátou schránkou v České republice. V jejich zřizování hodlá Ludvík Hess pokračovat. „Před sedmi lety jsem otevíral první babybox a v životě by mě nenapadlo, že jich bude tolik. Ale ještě jich mám dvacet až pětadvacet v plánu," řekl zakladatel babyboxů.

Zařízení sloužící k odkládání nechtěných dětí vítá i Fond ohrožených dětí. „Rozhodně je to dobrý nápad, a čím víc takových míst v republice bude, tím lépe. Pokud je žena v zoufalé situaci a nechce nebo nemůže si dítě ponechat, nebude ochotná jet několik desítek kilometrů jen proto, aby dítě odložila do babyboxu. Pak se může stát, že zvolí možnost, která může mít pro dítě fatální následky," řekla Regina Šverdíková z prostějovské pobočky fondu. Podle jejích slov se však s případem, kdy matka uvažovala o odložení vlastního dítěte, nesetkala. „Žádná z maminek, která se na nás v tíživé životní situace obrátila, s námi tuto možnost nekonzultovala," potvrdila Regina Šverdíková.

V Olomoucké kraji se stal Prostějov po Olomouci, Přerovu a Šumperku čtvrtým městem, které má schránku pro odložené děti. „V přerovské a šumperské nemocnici byly odloženy už tři děti. I proto jsme se rozhodli zřídit babobox i v Prostějově," poznamenal Jiří Ševčík, lékařský ředitel Středomoravské nemocniční.