„Stavba se už, doufejme, blíží do finále. Termín jejího předání je v listopadu, kdy by se Stezka v oblacích měla otevřít ve zkušebním provozu," řekl obchodní ředitel společnosti Sněžník Martin Palán.

Základem Stezky v oblacích je sedm set metrů dlouhý chodník propletený mezi třemi pilíři, který návštěvníky zavede na vyhlídkovou plošinu ve výšce pětapadesáti metrů. Z ní se naskytne pohled na masiv Králického Sněžníků, Jeseníků a při dobrém počasí i Krkonoš.

K cestě dolů budou moci odvážnější návštěvníci použít stometrový tobogán. Pro milovníky dobrodružství bude v objektu připraveno několik atrakcí, například hustá síť, jíž bude možné prolézt z jednoho patra lávky do druhého. Vybudování majestátné vyhlídkové věže vyjde na zhruba sto milionů korun.

Termín otevření Stezky v oblacích se o několik měsíců posunul. Na vině jsou výkyvy počasí i drsné klimatické podmínky. Ve výšce 1116 metrů nad mořem je o deset stupňů chladněji než v údolí. Při silnějších poryvech větru musí stavbaři práci přerušit.

S blížícím se dokončením stavby se rýsuje i výše vstupného. „Bude rozděleno do několika kategorií. Individuální vstupné nepřekročí dvě stě korun za osobu. Zavedeme i zvýhodněné balíčky pro rodiny," nastínil Martin Palán.