„Rychlebské hory jsou neprávem opomíjeným koutem Olomouckého kraje. Jedním z cílů Lesů České republiky je i podpora turistického ruchu. Jsme přesvědčeni, že nové zázemí pro turisty popularitu Rychlebských hor zvýší a do tohoto krásného místa si tak najde cestu daleko více návštěvníků,“ podotkl ředitel Krajského ředitelství Lesů České republiky Šumperk Pavel Indra.

Areál za cenu 1,5 milionu korun vybudovaly Lesy České republiky. Tvoří jej dřevěný přístřešek s kamenným krbem, ohništěm a čtyřmi stoly s lavicemi. Na své si přijdou i děti – hned vedle přístřešku se nachází dětský koutek s houpačkou a dřevěnými zvířátky. Výraznou součástí je rovněž vodní prvek. Zázemí dotváří odstavná plocha pro automobily a stojany na kola.

Areál může sloužit nejen turistům nebo cyklistům, ale vhodný je i pro školy jako venkovní učebna.

Nově vybudovaný areál je součástí modré turistické trasy a navazuje na něj zelená a později i červená turistická značka. Nedaleko se nacházejí Čertovy kazatelny, zříceniny hradů Rychleby a Pustý zámek a další přírodní zajímavosti.

Poblíž stojí také secesní budova tančírny. Sto let starou budovu se v roce 2007 rozhodla od Českých drah odkoupit obec Bernartice. Spolu s Hnutím Brontosaurus ji hodlá zachránit a změnit v místo, kde se budou konat semináře, různá setkání a kulturní akce.