V Branné se lyžuje už několik dnů, na sjezdovce je v průměru kolem 35 centimetrů technického sněhu. Podle provozovatele Rostislava Procházky se víkend v areálu vydařil.

„Návštěvnost byla podobná jako při plné sezoně, dorazily stovky lidí. Jsme absolutně spokojení," řekl Procházka. Déšť a mlha podle něj kvalitě sjezdovky ublížily, areál přesto pojede i v týdnu.

„Sníh byl odpoledne měkčí, dělaly se muldy. Ale nenecháme na holičkách lyžařské kurzy, provoz nepřerušíme," doplnil Procházka.

V Branné se lyžuje za mimosezonní ceny. Podobně je tomu i ve Ski areálu Myšák v Karlově, který zahájil sezonu v sobotu. Podle mluvčího střediska Borise Keky se start povedl. „Po oba dny přišlo kolem stovky lidí, v sobotu ti netrpěliví," uvedl Keka.

Areál má stejně jako Branná v provozu jednu sjezdovku, kterou pokrývá v průměru kolem 30 centimetrů technického sněhu.

„Nechceme ji namáhat, aby nám vydržela na vánoční svátky. Přes týden tak zvažujeme, že vleky spustíme jen příležitostně podle požadavků kurzů," doplnil Keka. Stejně jako ostatní areály i Karlovští vyhlížejí ochlazení, které by jim umožnilo svah vylepšit.

Kromě horských areálů se lyžaři v Olomouckém kraji již několik dnů prohánějí také po sjezdovce v Hrubé Vodě nedaleko Olomouce, na které je 30 centimetrů technického sněhu. Podle pracovníka střediska zde o víkendu lyžovalo několik stovek lidí.