Stávající starosta Teplic Pavel Táborský (nez.) doufá, že z víkendového klání konečně vzejde nové vedení radnice.

Problémy se v Teplicích táhnou už od podzimních komunálních voleb.

„Na ustavujícím zasedání, kde měla proběhnout volba starosty a místostarosty, se zvolení zastupitelé nedohodli. Strana KDU-ČSL poté položila své mandáty, čímž klesl počet zastupitelů pod minimální počet pěti," vysvětlil starosta hlavní důvody toho, proč se volby musejí opakovat v náhradním termínu.

Podle něj je nyní zastupitelstvo ve složité situaci – nemůže schvalovat rozpočet ani rozhodovat o důležitých investicích.

„Budu rád, když se na ustavujícím zasedání podaří schválit nové vedení obce tak, aby se mohly rozjet opravy, schválit rozpočet a obec mohla začít fungovat v normálním režimu," řekl starosta, který v nadcházejících volbách kandidovat nebude.

Čeká se velký zájem

O přízeň voličů v Teplicích se nyní ucházejí tři subjekty – Zbrašov 1, KDU-ČSL a Teplice 2014.

Dá se očekávat, že zájem občanů bude velký.

Zatímco během podzimních komunálních voleb přišlo k urnám v Hranicích pouze 44,76% lidí, v Teplicích to bylo mnohem více – 70,99%.

A kdy se bude rozhodovat o budoucnosti obce?

„Volební místnost, která je v budově obecního úřadu, se otevře úderem 7 hodiny ráno a uzavře ve 22 hodin večer. Výsledky bychom měli znát někdy kolem půlnoci," konstatoval vedoucí odboru vnitřních věcí Městského úřadu v Hranicích Petr Mynář.