Na náměstí u kostela sv. Vavřince měli postavené své stánky prodejci rukodílných výrobků a také členové studia, u kterých lidé mohli navštívit výtvarné dílny nebo si zahrát kroket.
V pátek večer pouť začal místní divadelní soubor Tyl představením Poprask na laguně. Následující den pak lidé mohli navštívit v budově osadního výboru i výstavu k 150 letům ochotnického divadla v Drahotuších, na které byly k vidění fotografie a také medailonky jeho členů.
„Divadlo zde vzniklo v roce 1863. V květnu jsme si tuto skutečnost připomněli akcí v divadle v Hranicích a teď jsme si na pouť pozvali naše bývalé členy na menší setkání. A je jich tu stále hodně. Ani nevím o chalupě, kde by někdy někdo nehrál divadlo," uvedla předsedkyně divadelní souboru Tyl Emilie Uřinovská s tím, že momentálně v divadle působí okolo pětadvaceti členů.
V sobotu navštívili obec vojáci, kteří reprezentovali jeden skotský vojenský regiment a stříleli z dlouhých pušek. Nejen děti se mohly zapojit do výtvarných dílen, vytisknout si na lisu městský znak, vyrazit si minci nebo vyrobit ruční papír.
„Vojáci předvedli historii 77. Highland regimentu z 18. století. Zájemci si tu mohli také zastrílet na střelnici z množství palných zbraní. Odpoledne předvedl jezdecké dovednosti kaprál Fiala a jeho pomocník," uvedl vedoucí výtvarně-divadelního sdružení Studio bez kliky a jeden z organizátorů poutě Roman Prokeš.
V neděli ráno se pak odehrála na hřbitově slavnostní mše.
„V kočáře dorazil i vídeňský arcivévoda, který se přijel podívat také na opravy kostela. Dorazil i pan mistr Miroslav Srostlík, který je nositel evropské ceny Franze Kafky," dodal Roman Prokeš.
Odpoledne pouť uzavřela stará jarmareční loutkohra nazvaná Don Šajn, v níž vrah došel k naplnění svého života v pekle a přežil ji nakonec jen kašpárek.