„Zvažujeme zatraktivnění kempu. Jednou z variant jsou právě lanová centra," řekl redaktorům Prostějovského deníku ve středu odpoledne Martin Hyndrich, plumlovský místostarosta.

Lanová centra by mohla ve Žraloku dle místostarostových slov vyrůst hned dvě. Jedno malé pro děti a další velké pak pro dospělé vyznavače lezení.

„Zda záměr uskutečníme, se rozhodne na podzim," vzkázal Hyndrich s dovětkem, že teprve tehdy se určí, jak by měla případná lanová centra vypadat a kde v kempu budou stát.

Martin Hyndrich spolu se svými kolegy z městské rady míní, že bez nových atrakcí kemp v konkurenci obstojí jen stěží.

„Musíme nabídnout něco odlišného, abychom nalákali lidi. Musíme jim nabídnout, atrakce, adrenalin, zábavu," řekl Hyndrich.

Petr Piňos, pracovník kempu, s plumlovským místostarostou souhlasí.

„Bylo by skvělé zde nabídnout nové atrakce," vyjádřil se Piňos.

Ohledně atrakcí pro děti vypočítal, že kemp nyní nabízí jen pískoviště, houpačky, skluzavku a prolézačku.

Mamince se nápad líbí

„V kempu jsme byly s dcerou na konci července. Moc dlouho tam nevydržela, párkrát se sklouzla a utíkala k vodě. Tam se jí moc líbily loďky," prozradila Petra Pokorná z Prostějova. Nápad s lanovým centrem v kempu se Pokorné líbí.

„Zatím jsem v lanovém centru byly jen v Prostějově. Moc se mi tam ale nelíbí, protože musím neustále hlídat, aby dcerka nevběhla někomu pod kolo nebo čtyřkolku. Centrum je totiž nad dopravním hřištěm," sdělila Pokorná.

Že kemp Žralok bude postupně svým návštěvníkům nabízet lepší prostředí, než jaké je tam nyní, slíbil už loni plumlovský starosta Adolf Sušeň.

„Některé z chatek jsou snad stejně staré, jako já," zmínil se Sušeň a vzkázal, že všechny peníze, které kemp vydělá, půjdou na modernizaci a rekonstrukci areálu.

„Chatky by měly mít vlastní sociální zázemí. Modernizovat se musí i u kuchyně kempu," prohlásil Sušeň.

Kemp láká nejen návštěvníky z celé republiky, ale i cizince – například Francouze. A samozřejmě do něj chodí i místní.