Hon se odehrál v říjnu 2010 nedaleko Hranic v honitbě Mysliveckého sdružení Mezihoří Jezernice. Myslivec vystřelil v rovinatém terénu na divoké prase, přestože nedaleko probíhala sklizeň kukuřice. Postřelenému muži způsobil tříštivou zlomeninu holenní a lýtkové kosti.

Podle Okresního soudu v Přerově myslivec porušil povinnost zvýšené opatrnosti při zacházení se zbraní a střelivem a nerespektoval ani zákaz lovu zvěře na honebním pozemku, na kterém současně probíhá sklizeň zemědělských plodin. Muž v dovolání zpochybnil závěr o těžkém ublížení na zdraví, argumentoval také proti provedeným důkazům a proti zjištění, že výstřel vyšel právě z jeho zbraně.

„Senát Nejvyššího soudu však zjistil, že byly zajištěny dostatečné důkazy, které svědčí o vině obviněného," uvedl Knötig. Když z kukuřice vyběhlo prase, padl podle spisu jediný výstřel, proto není možné, aby zemědělce zasáhl někdo jiný. „Věc dokresluje zjištění, že v době po činu obviněný navštívil poškozeného a vyjadřoval se způsobem, z něhož bylo zřejmé, že byl pachatelem," popsal Knötig.