„Tak konečně má obecní úřad důstojný stánek," byla nejčastější slova občanů, když přicházeli v těchto dnech na zámek, kde sídlí úřad a také veterinární ošetřovna.

Po dvou letech skončila první etapa rekonstrukce budovy. Ta probíhala postupně v závislosti na finančních možnostech obce. „Na rekonstrukci jsme vynaložili celkem asi milion korun z vlastních zdrojů," uvedl starosta Vladimír Martínek.

Minulý rok došlo na opravu a nátěr střechy a okapů, vybavila a zmodernizovala se zasedací místnost a v přízemí budovy vznikla nová místnost s kuchyňkou pro zaměstnance obecního úřadu, kterou často využívají i místní spolky ke schůzím.

„Právě tam se do té doby vesele proháněli hlodavci a bujela plíseň, " poznamenal starosta s tím, že od počátku letošního roku vlastními silami rekonstruovali již nevyhovující sociální zařízení, opravilo se chátrající schodiště a vyměnila podlahová krytina na chodbách v poschodí. Od prázdnin až do konce září završily rekonstrukci další úpravy, především fasádnické práce, včetně barevného nátěru.

„K doladění vnějšího vzhledu byly opraveny a zprovozněny zámecké hodiny a upraven park před budovou," řekl dále Martínek.

Opraví i kašnu

V příštím roce čeká budovu zámku druhá etapa rekonstrukce.

„Opravíme ještě fasádu severního křídla, zmodernizujeme kanceláře, a v dalších letech vyspravíme i vnitřní obvod zámku, navazující na zámeckou zahradu, zrekonstruujeme kašnu, kterou pamatuje už jen starší generace občanů," vyjmenoval starosta a dodal, že oprava budovy a jejího okolí je běh na dlouhou trať.