více >>
Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ONLINE REPORTAŽ Začátek v 26. 11. 2016 v 20:00

Český slavík 2016

Předávání cen Český slavík 2016 jsme sledovali on-line.

Český slavík 2016
 
20:00

V Hudebním divadle Karlín budou dnes večer vyhlášeny výsledky ankety Český slavík Mattoni. Překvapením letošního ročníku je nominace zpěváka Joakima Brodéna ze švédské heavymetalové skupiny Sabaton. Mezi finálovou šesticí je stejně jako loni kontroverzní kapela Ortel i její zpěvák Tomáš Ortel. Skupina spojovaná s krajní pravicí skončila před rokem v anketě popularity druhá, její frontman třetí. Matka Joakima Brodéna pochází z Prahy, zpěvák má díky dvojímu občanství i český pas. Jeho nominace je sice překvapivá, ale podle organizátorů plně v souladu s pravidly této ankety.

20:12

Do "finálové" šestice nominovaných se do kategorie zpěvaček dostaly v abecedním pořadí Anna K., Monika Absolonová, Lucie Bílá, Ewa Farna, Marta Jandová a Lucie Vondráčková. Mezi zpěváky budou o slavíka usilovat vedle Brodéna i Michal David, Karel Gott, Tomáš Klus, Richard Krajčo a Tomáš Ortel. Ve skupinách jsou v nominacích Chinaski, Kabát, Kryštof, Olympic, Ortel a Slza.

20:16

V kategorii Slavíci bez hranic (nejpopulárnější slovenský interpret nebo skupina v Česku) jsou v první trojici Elán, Horkýže Slíže a loňský vítěz No Name.

20:19

Fanoušci mohou hlasovat ještě v kategorii Objev roku. Do ní byli nominováni zpěváci Pekař, Sebastian a Thom Artway. Hlasování ukončí až moderátor Ondřej Sokol ve druhé polovině slavnostního večera.

20:22

Vystoupením skupiny Kabát začíná slavnostní přímý přenos z karlínského hudebního divadla. 

7373947
20:25

Moderátorem večera je herec Ondřej Sokol. "Jsem nadšen. Jako dítě jsem nemohl spát, když jsem čekal na výsledky a vždy jsem to chtěl moderovat," uvedl.

20:27

Ondřej Sokol představil nominované v kategorii Objev roku, pro které mohou diváci hlasovat v průběhu večera. Jsou jimi Pekař, Sebastian a Thom Artway. 

20:29

V kategorii Zpěvaček byly nominovány Monika Absolonová, Anna K., Lucie Bílá, Ewa Farna, Marta Jandová a Lucie Vondráčková.

20:30

Bronzového slavíka přichází předat Peter Nagy.Třetí místo získává Ewa Farna.

20:33

Farna vzpomněla na svých deset let na pódiu. V roce 2006 získala první cenu - Objev roku. "Děkuju všem fanouškům, kteří mi pomáhají stát na vlastních nohou," sdělila. Poděkovala i kapele a všem muzikantům.

20:36

Kateřina Novotná, Tereza Vorlová a Michaela Uhrová, mistryně světa v basketbalu, předají stříbrného Slavíka. Druhé místo v kategorii Zpěvačka roku Lucie Vondráčková.

20:38

"Podéváté děkuji za toto nečekané umístění," řekla Vondráčková v děkovné řeči. A dala i tip, jaké dárky by měli lidé koupit k Vánocům. "Nekupujte, adoptujte," sdělila. 

20:38

S aktuálním hitem Vlastní svět přichází zpěvák Marek Ztracený.

20:44

Výkonný ředitel M&M Reality Zdeněk Václavek předal zástupkyni Nadace TV Nova moderátorce Kristýně Kloubkové šek v hodnotě 200 tisíc korun na pomoc dětem - pro hudební vzdělávání.

20:47

Václavek předá zlatého Slavíka s herečkou Ivanou Chýlkovou. Zlatého slavíka v kategorii Zpěvačka si odnese Lucie Bílá. Ta na předávání dorazila s knězem Zbigniewem Czendlikem.

7373948
20:49

"19. slavík? Měla jsem nádherný rok. Natočila jsem krásný klip, vyšla mi deska, měla jsem 128 koncertů. Mohlo jich být třicet," poukázala na dva zrušené koncerty v O2 Areně. Poděkovala za podporu, kterou získala, když byla kvůli nemoci nucena zrušit svá dvě velká vystoupení.

20:57

Lucie Bílá zpívá píseň Hana.

21:01

Miss World Taťána Gregor Kuchařová vyhlásí vítěze soutěže Slavíci bez hranic. Tím se stává skupina No Name.

7373949
21:05

No Name poděkovali básničkou. Generální ředitel Rádia Impuls Jiří Hrabák přichází vyhlásit nejoblíbenější písničku Rádia Impuls. 

21:06

V tříčlenné nominaci byl Karel Gott, Xindl X a Chinaski. Zvítězila píseň, která poprvé zazněla 15. 10. 2016. Je to píseň Karla Gotta Země vstává. Hudbu složil Michal David a text Lou Fanánek Hagen. Cenu přichází převzít Michal David.