více >>
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ONLINE REPORTÁŽ Začátek v 05. 10. 2018 v 12:30

Komunální a senátní volby - on-line reportáž

Komunální a senátní volby v Česku - 5.-6. října 2018.

Komunální a senátní volby - on-line reportáž
 
06.10. 15:11

I když jsou volit už poněkolikáté, nemusí se jim to vždy podařit bez komplikací. Dáma v Cítově na Mělnicku se nenahlásila volební komisi a rovnou se svými hlasovacími lístky přinesenými z domova, zamířila za plentu. Jenže tam bylo v té chvíli plno a další voliči čekali frontu, aby mohli zakřížkovat své kandidáty. Zmatená dáma nejprve netušila, kam má tedy jít. „Nejdříve se musíte nahlásit volební komisi, jinak by byl váš hlas neplatný,“ vysvětlila komisařka. Naštěstí se jednalo o největší problém, který zdejší komise musela řešit a vše dopadlo v nejlepším pořádku.

06.10. 15:14

Sčítání hlasů je v plném proudu a nejen Ostrava, ale i zbytek republiky se zájmem očekává, jak dopadne pokus o vysněný comeback do vrcholné české politiky bývalého premiéra Jiřího Paroubka, ale také kolik hlasů získá „v dresu“ Nezávislých Martin Konvička, kteří se ucházeli o hlasy voličů nejlidnatějšího obvodu Ostrava-Jih, Proskovic a Polanky - více zde.

06.10. 15:16

Nikde nikdo. Ve štábu hnutí ANO si mezi sebou živě povídají novináři a mluvčí hnutí Lucie Kubovičová se směje, že ze zoufalství začnou dělat rozhovory s ní. “Pan Stuchlík přijde mezi 16. a 17.00 hodinou,” oznamuje Kubovičová. Andrej Bbaiš dorazí asi ještě později, prý si kupuje nový oblek, aby byl šik. Otázka zní, zda to budou šaty vítězné. ANO postavilo i 22 senátních kandidátů, v Praze sází především na vědkyni Evu Sykovou a exmninistra financí Ivana Pilného. Ani jeden z nich ale zatím mezi novináře nepřišel.

06.10. 15:17

V Kadlíně se nepodařilo sestavit žádnou kandidátku a tak tato jediná obec na Mělnicku nezažila víkendovou volební atmosféru. Ten samý případ se odehrává pouze v 17 obcích v celé republice. Od soboty tak v Kadlíně úřaduje správce delegovaný ministerstvem vnitra Rostislav Kubín. Úřední hodiny správce obce pro veřejnost budou i nadále v sídle obecního úřadu ve středu od 13 do 14 hodin. Protože nebyla sestavena žádná kandidátka, obec tak nemůže nijak hospodařit se svým majetkem a nový správce v tomto případě musí především zorganizovat nové volby.

06.10. 15:18

„Doufám, že po těchto volbách Senát zůstane pojistkou demokracie,“ řekl pro příchodů do sídla lidovců jejich 1.místopředseda Marián Jurečka. KDU-ČSL má dnes v horní komoře druhý nejpočetnější klub – 16 členů. A hodně si věří i nyní, svůj senátní mandát obhajuje například hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

06.10. 15:18

Do štábu TOP 09 ve Velkopřevorském paláci dorazila místopředsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová. "Věřím, že obhájíme alespoň dva senátorské mandáty," řekla. Výsledky komunálních voleb je podle ní těžké odhadnout vzhledem k tomu, že strana kandiduje spolu s dalšími subjekty. Přišel i kandidát na senátora a známý ortoped Pavel Dungl.

06.10. 15:23

Rozhoduje se o budoucnosti Prahy. Jan Čižinský spolupracovat s ANO a ODS nechce, řekl Deníku po 15. hodině a vyvrátil tak nejrůznější spekulace. Více ZDE.

06.10. 15:27

„Kandidovali jsme ve 160 obcích. Nemyslím si, že bychom cílili na velká města. Jen jsme v nich více vidět, protože tam je logicky i větší členská základna,“ řekl šéf Pirátů Ivan Bartoš. „Nebylo naší ambicí všude stavět kandidátky z lidí, s kterými nemáme zkušenosti,“ dodal Ivan Bartoš.

06.10. 15:27

Místopředseda ČSSD Roman Onderka očekává v Brně horší výsledky než ve zbytku republiky. "Je to tím, že výsledky ve velkých městech kopírují celorepublikové preference zatímco v těch menších městech se volí na základě sousedských vztahů," řekl. Do volebního štábu na motorce dorazil i pražský lídr Jakub Landovský. S novináři bude mluvit zhruba za dvacet minut.

06.10. 15:29

Žhavým kandidátem na pražského primátora je Pirát Zdeněk Hřib. Volební průzkumy Pirátům v Praze předpovídají podobný výsledek jako ODS. Obě strany by se měly poprat o vítězství. Více ZDE.

06.10. 15:31

Dvojka hnutí ANO v Praze Patrik Nacher novinářům právě řekl, že věří v obhajobu víttězství ANO v Praze. “Za sebe mohu říct, že reakce lidí v ulicích byly daleko pozitivnější než ve volbách do sněmovny, věřím,že se nám povedlo Pražany přesvědčit,” řekl současný radní Nacher. Popřel, že by v něm byla hořkost z toho, že nakonec není jedničkou, na niž ho nominovali spolustraníci. “Byl jsem v první chvíli možná trochu zaskočen, ale to už je dávno pryč, s Petrem Stuchlíkem fungujeme jako tým,” uvedl Nacher.

06.10. 15:35

Jaroslav Kubera zřejmě postoupí do druhého kola senátních voleb na Teplicku. Obhájce v obvodě Jablonec nad Nisou Jaroslav Zeman rovněž vede nad Josefem Chuchlíkem (ANO). Úspěšný je zatím i na Mladoboleslavsku další občanský demokrat Raduan Nwelati.

06.10. 15:36

„Věřím, že v letošních komunálních volbách dosáhneme lepších výsledků než v roce 2014, který pro nás byl velmi těžký,“ řekla 1. místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija. „O povolební spolupráci jsme otevřeni jednat se všemi, vyjma komunistů. Nelíbí se nám, jak se komunisté vrací skrytě k moci. Především nám vadí skrytá koalice ANO, KSČM a SPD. Koalici s SPD si dovedeme představit velmi těžko. V některých obcích fungují koalice ODS s ANO už dnes a nikomu to nevadilo. Ale nejsme stranou jednoho muže a nediktujeme nikomu, jak má vést povolební vyjednávání. Představitelé v našich obcích mají naši plnou důvěru,“ nechala se slyšet 1. místopředsedkyně ODS. „V senátních volbách obhajujeme čtyři mandáty. Věřím, že se nám jich podaří získat víc,“ dodala Alexandra Udženija. „Senát je velmi důležitý pro naši demokracii. Budeme rádi za každého kandidáta, který bude z demokratické strany. Pokud se prosadí i ti, co nejsou z ODS, ale které jsme podpořili, budeme to vnímat jako úspěch,“ doplnila.

06.10. 15:41

Brněnský volební štáb ANO se v půl čtvrté odpoledne pozvolna plní kandidáty. Výsledky už v budově Tržnice na Zelném trhu napjatě očekává třeba lídr kandátky do zastupitelstva a současný primátor Petr Vokřál. „Tipuji a doufám, že budeme na prvním místě, na druhém ODS a na třetím Piráti. Potom půjde o to procentní rozložení. Čtvrtí podle mě budou lidovci, kteří mají letos ambici porazit i ODS či Piráty“ řekl.

06.10. 15:42

Šéf Starostů a nezávislých (STAN) Petr Gazdík už sleduje výsledky voleb v sídle na Malostranském náměstí v Praze 1.

06.10. 15:43

"TOP 09 bude v koalici. Dokážeme, že zvládneme vést Prahu a že to pro ni bude znamenat obrodu," řekl Dominik Feri.

06.10. 15:45

Nevzrušeným vycházkovým krokem přišel do štábu ODS hodinu a čtvrt po uzavření volebních místností volební lídr její kandidátky v metropoli Bohuslav Svoboda. V případě volebního vítězství by si primátorský řetěz nasadil již podruhé – v čele Prahy stál již v letech 2010 až 2013. A návrat do čela magistrátu by jej zřejmě nepřekvapil. "Já jsem bývalý vrcholový sportovec, čili závodím proto, abych vyhrál," prohlásil totiž sebevědomě. ODS podle něj již má za sebou někdejší obtíže. "Jsme nová ODS a chtěli bychom, aby ty volby ukázaly, že takoví jsme," poznamenal. V případě, že by jeho strana v pražských volbách zvítězila, nevylučuje spolupráci s většinou konkurentů. "Budeme jednat se všemi demokratickými stranami v pořadí podle toho, jak se umístí, a budeme hledat průnik toho, abychom prosadili maximum ze svého programu," prohlásil Svoboda.

9230001
06.10. 15:47

Na Liberecku jsou známy první finální výsledky v obcích: v Paceřicích zvítězili Občané pro obec (61 %), v SoběslavicíchSNK obce Soběslavice (78 %). Sečteny už jsou také obce, kde kandidovala pouze jedna kandidátka, například Zdislava, Heřmanice, Pertoltice či Lažany.

06.10. 15:47

Kdyby postoupilo do druhého kola šest našich kandidátů, bylo by to dobré, řekl pro ČT24 předseda ČSSD Jan Hamáček. Očekává, že v pražských komunálních volbách jeho strana uspěje. "Jako jedni z mála jsme měli konkrétní kampaň," konstatoval. Více ZDE.

06.10. 15:48

Krátce po pražském lídrovi do dějiště tušených oslav v Truhlářské ulici dorazil také herec Vladimír Kratina, jenž za občanské demokraty kandiduje do Senátu na Praze 2.

9230000
Chcete tady mít zveřejněný svůj příspěvek? Posílejte ZDE