více >>
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ONLINE REPORTÁŽ Začátek zápasu 17. 05. 2016 v 11:15

MS v hokeji: Česko - Švýcarsko

Čeští hokejisté vyhráli základní skupinu A na mistrovství světa s bilancí šesti výher a jedné porážky a pro čtvrtfinále zůstávají v Moskvě. O semifinále se utkají ve čtvrtek s USA.

Česko Česko
54
Švýcarsko Švýcarsko

Birner 17, Kašpar 25, Zaťovič 42, Zohorna 50, Jordán 55

Hollenstein 12, Moser 46, Schneeberger 56, Andrighetto 60

Sestavy hráčůSkrýt sestavy:
Česko
Brankář
Obrana
Obrana
Obrana
Obrana
Obrana
Obrana
Obrana
Obrana
Útok
Útok
Útok
Útok
Útok
Útok
Útok
Útok
Útok
Útok
Útok
Útok
Útok
Náhradník
Brankář náh.
Švýcarsko
Brankář
Obrana
Obrana
Obrana
Obrana
Obrana
Obrana
Obrana
Obrana
Útok
Útok
Útok
Útok
Útok
Útok
Útok
Útok
Útok
Útok
Útok
Útok
Útok
Náhradník
Brankář náh.
 
5:4 (1:1, 1:0, 3:3)
-

Dobrý den, vítejte u on-line reportáže ze závěrečného zápasu českých hokejistů v základní skupině na světovém šampionátu v Rusku. Svěřenci trenéra Vladimíra Vůjtka nastoupí proti Švýcarsku. Zápas začíná v 11:15 hodin.

-

Situace ve skupině A je taková: 1. Rusko 6 zápasů/15 bodů, 2. Česká republika 6/15, 3. Švédsko 6/13, 4. Dánsko 7/11, 5. Švýcarsko 6/8, 6. Lotyšsko 6/6, 7. Norsko 6/5, 8. Kazachstán 7/2.

-

Karty jsou tedy rozdány jasně. Českým reprezentantům půjde v duelu se Švýcarskem o vítězství ve skupině a setrvání v Moskvě pro čtvrtfinálovou bitvu. Prvenství si zajistí jen výhrou v základní hrací době (o čelo by je v takovém případě nepřipravil ani výsledek večerního utkání mezi Ruskem a Švédskem). K tomu, aby se Češi vyhnuli stěhování do Petrohradu, jim ale stačí i bod.

-

Čechům se na velkých turnajích proti Švýcarům příliš nedaří. Až loni v Praze je zdolali 2:1 po samostatných nájezdech a ukončili tak sérii čtyř vzájemných proher z MS a OH. Předtím čeští reprezentanti padli s hráči helvétského kříže v Mannheimu (2:3), ve Stockholmu (2:5 a 1:2) i na olympiádě v Soči (0:1).

-

Letos ale svěřenci trenéra Vladimíra Vůjtka už Švýcary porazili. V rámci Euro Hockey Challenge sice první zápas prohráli 2:3, poté ale uspěli 2:1 v prodloužení. Už tyto výsledky naznačují, že dnes o snadného soupeře rozhodně nepůjde. Navíc Švýcarům jde stále o postup do čtvrtfinále, které jim zajistí jen výhra za tři body.

-

Po pondělní porážce 1:2 po samostatných nájezdech s Dánskem se rozhodli čeští trenéři pozměnit třetí a čtvrtou formaci. Po boku Lukáše Kašpara se představí Robert Kousal a Martin Zaťovič, čtvrtý útok bude tvořit Richard Jarůšek, Radek Faksa a Tomáš Filippi. Role náhradníků zbyla na Petra Koukala a Tomáše Zohornu.

-

Švýcaři mají ve svém týmu hned pět posil z NHL, přičemž jednu v brance - Reto Berru z Colorada.

-

O čtvrtfinalistech už je rozhodnuto ve skupině B. O první místo si to večer rozdají doposud neporažené týmy Kanady a Finska, kterým se tak Češi s jistotou vyhnou. Pokud by Plekanec a spol. skončili ve své skupině druzí, o semifinále by hráli s Německem, pokud ji vyhrají, čekali by je pravděpodobně Američané.

-

Češi mají v zápase proti Švýcarsku ještě jednu motivaci, rádi by zpříjemnili Vladimíru Vůjtkovi jeho dnešní 69. narozeniny. Dají mu dárek v podobě setrvání v Moskvě?

1

Začala první třetina. Čeští hokejisté nastoupili v červených dresech, Švýcaři jsou v bílých.

1

První vhazování vyhrál kapitán Tomáš Plekanec a Češi hned zakládají akci. Puk se nečekaně odrazil před brankáře Švýcarska Berru a ten musel ihned zasahovat.

1

Ostrý start. Kovář tentokrát našel před brankou Birnera, který ale nezakončil přesně.

3

Češi se usadili v útočné třetině a neuvěřitelně tlačí Švýcary. Brankář Berra musel několikrát zasahovat. Češi nedovolili vystřídat soupeři přes dvě minuty.

3

Jeřábek prověřil švýcarského brankáře dělovkou od modré, Berra skryl puk ve výstroji.

5

Kašpar v obrovské šanci. Český útočník dostal přihrávku až před Berra, zblízka ale dotlačit puk do brány nedokázal.

5

Hromadná šarvátka u mantinelu přerušuje hru. Vylučovat se ale nebude. Švýcaři jsou z drtivého úvodu Čechů trošku zaskočení.

6

Úspěšný zákrok si připsal i brankář Francouz, Díazovu střelu od modré vykryl vyrážečkou.

7

Birner prosvištěl podél mantinelu do útočné třetiny, jeho střela ale švýcarskou branku minula.

8

Kempný tvrdě vypálil od modré, Berra pouze vyrazil před sebe. První byl u dorážka Červenka, ale ani on neuspěl. Švýcaři zatím dobře plní před svým gólmanem obranné povinnosti.

9

Zaťovič bruslí překazil švýcarský útok. Češi mohou vystřídat.

Chcete tady mít zveřejněný svůj příspěvek? Posílejte ZDE