více >>
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ONLINE REPORTÁŽ Začátek v 10. 10. 2019 v 10:00

Rozloučení s Karlem Gottem

On-line týkající se posledního rozloučení populárního českého zpěváka Karla Gotta.

Rozloučení s Karlem Gottem
 
10.10. 10:00

Deset dní po skonu zpěváka Karla Gotta se budou moci s výraznou postavou tuzemské populární hudby posledního půlstoletí rozloučit lidé v Praze na Žofíně. Palác nad Vltavou a poblíž Národního divadla se otevře v 8:00. Lidé budou moci přicházet až do 22:00, v případě velkého zájmu bude otevřeno do půlnoci. Čeká se účast desítek tisíc lidí. Veřejné rozloučení s oblíbeným zpěvákem budou provázet bezpečnostní opatření a omezení dopravy, posily chystá policie i zdravotníci. Pro uzavřenou společnost pak bude sobotní zádušní mše ve svatovítské katedrále, na kterou dostalo pozvánky několik set lidí. Od dnešního dne pro vás budeme celou událost sledovat on-line.

10.10. 10:08

Vláda vyhlásila na den Gottova pohřbu státní smutek. Vlajky na úřadech či institucích budou viset na půl žerdi. Vlastní rozloučení s Gottem připravují i některá města i obce po celém Česku, do Prahy se chystá také řada německých fanoušků. Spoje posilují mnozí dopravci.

10.10. 10:20

Přípravu pátečního i sobotního loučení s Gottem má na starosti především jeho rodina. Rozesílá pozvánky na sobotní obřad v katedrále, který začne v 11:00 a má trvat asi hodinu a půl. Pozvánky dostávají členové vlády, kolegové z hudební branže, například z vydavatelství Supraphon, kde Gott vydal většinu svých alb. Prezident Miloš Zeman uvedl, že by se rád pohřbu zúčastnil a pokud bude požádán, přednesl by i projev.

10.10. 10:27

Hoteliér Jiří Rauš, jehož podnik ve Velké Bíteši Karel Gott často navštěvoval, na zpěvákův pohřeb nepojede. Zvolil raději poklidné soukromé vzpomínání na tuto velkou osobnost českého hudebního nebe. Více ZDE.

10.10. 10:48

Není zřejmé, kdy začnou lidé, kteří budou chtít být v pátek před vraty Žofína první, do Prahy přijíždět. Jejich zástup povede podle představ organizátorů ze Slovanského ostrova přes malý můstek na Masarykovo nábřeží a měl by pokračovat k mostu Legií, na druhé straně řeky zřejmě ještě povede po Janáčkově nábřeží dále na Smíchov.

10.10. 10:54

Podle provozního ředitele Paláce Žofín Jana Hrubého je reálné uspokojit přibližně 50 tisíc lidí. Úřad vlády, který rozloučení pořádá, původně odhadoval účast na 100 tisíc. Premiér Andrej Babiš oznámil, že může přijít až 300 tisíc lidí. Více ZDE.

10.10. 11:10

Vzpomínce na významnou osobnost se v den, kdy se s Karlem Gottem mohou lidé rozloučit v Praze na Žofíně, bude v Teplicích věnovat sběratel jeho desek a pohlednic s autogramy Jiří Dušek. V teplické kavárně Café Schönau v pátek od 18 hodin uspořádá debatní pořad věnovaný právě Mistrovi. Každý z návštěvníků akce obdrží jako vzpomínku plakát. Více ZDE.

10.10. 11:28

Na Rakovnicku lidé vzpomenou na zesnulého zpěváka Karla Gotta. Pietní místo bude v Rakovníku u Mariánského sloupu, v Krušovicích chystají posezení při zpěvákových hitech a v Pavlíkově vypustí balónky do nebe. Původní text ZDE.

10.10. 11:48

Sobotní mše v katedrále je pro veřejnost uzavřena, lidé ale budou moci přenos z chrámu sledovat na venkovních obrazovkách. Všichni musejí počítat s bezpečnostními prohlídkami. Během obřadu vystoupí Štefan Margita, Lucie Bílá a Eva Urbanová, s proslovem zřejmě vystoupí údajně na Gottovo přání Jiřina Bohdalová. Rakev po obřadu vynese čestná stráž za doprovodu největšího zvonu v zemi Zikmunda.

10.10. 11:49

Dobrá zpráva pro lidi z jižní Moravy, kteří plánují v pátek nebo v sobotu cestu do Prahy, aby uctili památku zesnulého zpěváka Karla Gotta. České dráhy navýšily počet míst v některých dálkových spojích. Týká se to například trasy z Veselí nad Moravou na Hodonínsku do Prahy a zpět. Více ZDE.

10.10. 12:04

Po celý pátek chtějí na Karla Gotta vzpomínat v Rozkoši, vesničce nad Humpolcem. Symbolické loučení s Mistrem se bude konat v místní kapličce, která se nachází naproti restauraci. Lidé sem budou moci přijít zapálit svíčku po celý den od osmi do dvaceti hodin. Vzpomínkovou akci připravil Občanský aktiv Rozkoš. „Po celý den budou znít hity Karla Gotta, připravili jsme deset hodin reprodukované hudby. A mysleli jsme i na ty, kteří si nepřinesou vlastní svíčku, budeme jich na místě symbolického loučení s oblíbeným zpěvákem dvě stě v rezervě,“ doplnila informace hlavní organizátorka symbolického loučení s Karlem Gottem v Rozkoši Michaela Vyvadilová.

10.10. 12:23

Zesnulého zpěváka Karla Gotta si připomínají lidé i na řadě míst na Havlíčkobrodsku. Například vedení Ledče nad Sázavou vytvořilo pietní místo před radnicí, v Golčově Jeníkově vzniklo pietní místo tuto středu na přání občanů a obyvatelé Světlé nad Sázavou se vytvoření improvizované vzpomínky chopili sami. Více ZDE.

10.10. 12:24

Masarykovo nábřeží v Praze od Jiráskova mostu až po most Legií bude kvůli pátečnímu rozloučení se zesnulým zpěvákem Karlem Gottem v paláci Žofín uzavřeno od páteční 01:00 až do sobotních 04:30. Policie ve čtvrtek uvedla, že tento úsek uzavře od čtvrteční do páteční půlnoci. Mobilní ploty k vyznačení cesty ke smutečnímu místu začnou pracovníci Správy služeb hlavního města instalovat v pátek v 01:00, uvedl dnes mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman. Provoz všech linek metra, především však linky B, bude v pátek mezi 07:00 a 24:00 posílen.

10.10. 12:39

Fanoušci, kteří se budou chtít na Žofíně s Gottem rozloučit, se na Slovanský ostrov dostanou jedině od konce ohrazeného prostoru, tedy na Janáčkově nábřeží v úrovni tramvajové zastávky Újezd. K dopravě by tedy měli využít linku B metra do stanice Anděl. Odtud se pak přesunout tramvajemi číslo 9, 15 nebo 20 do zastávky Újezd. Na místo mohou dojít také pěšky.

10.10. 12:58

Do paláce Žofín povede trasa přes most Legií a Masarykovo nábřeží. Z budovy budou lidé odcházet druhou stranou. Přes Slovanský ostrov dojdou ke Galerii Mánes, kde projdou průchodem. K další dopravě mohou využít znovu linku B metra z nedaleké stanice Karlovo náměstí.

10.10. 13:05

Na bezpečnost budou po celé trase dohlížet desítky policistů, záchranáři a také dobrovolníci Českého červeného kříže. Magistrát u vymezené cesty nechá instalovat 24 mobilních toalet, další mobilní a veřejné toalety budou moct lidé využít na Slovanském ostrově a v budově Žofína.

10.10. 13:11

Vyhnou se kolapsu v pražské dopravě i tisícovým davům, mistrovu památku si ale připomenou. Lidé na Chomutovsku plánují na pátek 11. října, kdy se koná v Praze veřejné rozloučení s Karlem Gottem, vlastní vzpomínková setkání. V Kadani se sejdou na Mírovém náměstí. Akci organizují fanoušci. „S dcerou jsme přemýšleli minulý týden, že se chceme rozloučit a při té příležitosti vypustit par lampionu k nebi se vzkazem,“ vypráví Marie Farkašová z Kadaně. Na Mírovém náměstí zapálí v 19 hodin svíčky společně s Marií Farkašovou desítky Kadaňanů.

10.10. 13:32

Český rozhlas Dvojka a regionální stanice ČRo odvysílají v sobotu od 11:00 živě rozloučení se zesnulým zpěvákem Karlem Gottem z katedrály svatého Víta. Stanice také upraví hudební dramaturgii tak, aby odpovídala důstojnosti události. ČRo to dnes oznámil v tiskové zprávě.

10.10. 13:47

Město Orlová vyzvalo ostatní města k pietě. A ne k ledajaké, ale k hudební. Při vzpomínce na zesnulého zpěváka Karla Gotta budou moci obyvatelé Orlové vzpomenout hromadně pomocí městského rozhlasu, který bude v pátek odpoledne přehrávat Gottovu píseň C'est la vie. Orlová však s touto myšlenkou zůstane jediná, ostatní města na Karvinsku se k tomuto symbolickému aktu nepřidají.

10.10. 13:59

Mistře, děkujeme za Vaše krásné písničky, budete stále v našich srdcích. Děkujeme za krásný zážitek z Tvého koncertu v Lounech a osobního setkání s Tebou. Takové a další vzkazy se objevily na kondolenčních listinách v Městské knihovně v Lounech po úmrtí Karla Gotta. Během tohoto týdne do nich přidaly pár slov nebo se jen podepsaly desítky lidí.

Chcete tady mít zveřejněný svůj příspěvek? Posílejte ZDE