více >>
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ONLINE REPORTÁŽ Začátek v 11. 06. 2019 v 17:30

Demonstrace proti Babišovi a Benešové jsme sledovali on-line

Demonstrace se konaly na řadě míst v Česku. Podívejte se s námi.

Demonstrace proti Babišovi a Benešové jsme sledovali on-line
 
11.06. 17:30

Protesty proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a ministryni spravedlnosti Marii Benešové (za ANO) pokračují dnes v řadě krajských i okresních měst, kromě Prahy. Demonstrace se konají již ponělikáté, minulé úterý v Praze bylo podle pořadatelů až 120 tisíc lidí. 

11.06. 17:34

Poprvé se protestů zúčastnilo i několik obcí na severu Plzeňska. V Plasích, Rybnici a Kaznějově je dohromady 150 signatářů protestní petice. V Rybnici se v úterý U Zvoničky mezi 16. a 17. hodinou sešlo podle organizátorky demonstrace Magdaleny Peškové pouze osm občanů, z toho šest Rybnických. "Lidi na severu jsou pohodlní nebo stydliví.Pokaždé se hrozně stydím za to bílé místo na sever od Plzně na mapě protestů. Chtěla jsem to zkusit a třeba i motivovat okolní malé obce," řekla Deníku Pešková a doplnila, že se do další vlny protestů určitě znovu zapojí. Účastníci dnešní akce přislíbili, že příště s sebou přivedou další občany. 

11.06. 17:47

Nynější demonstrace proti vládě Andreje Babiše (ANO) nemají podle prezidenta Miloše Zemana smysl. Smysl podle něj měla demonstrace na Letné v roce 1989, která také byla jediná úspěšná. Žádná další nevedla ke změně vlády, řekl dnes prezident rozhlasové stanici Frekvence 1. Zeman také řekl, že premiéru Babišovi radil, aby demonstrace ignoroval. Jediná úspěšná demonstrace od roku 1989 byla podle Zemana právě ta v roce 1989 a všechny ostatní skončily v prázdnu.

11.06. 17:52

Celkem na deseti místech v Karlovarském kraji se sešli lidé, aby vyjádřili svůj názor a podpořili výzvu Milion chvilek pro demokracii. Konkrétně v Karlových Varech se jich už v 17 hodin sešlo přibližně 250, před dvěma týdny to byly necelé dvě stovky. Na rozdíl od posledních protestů se rétorika pořádajících přece jen změnila. Zatímco před tím upozorňovali na jmenování Marie Benešové do postu ministryně spravedlnosti, včera se v Karlových Varech hodně mluvilo u auditech, které si na firmy kolem společnosti Agrofert nechala vypracovat Evropská unie. Lidé zde mohli opět podepsat petici za Babišovo odstoupení. Někteří také využili možnosti a přihlásili se, že chtějí jet na demonstraci na Letnou hromadným autobusem. 

11.06. 18:19

Na českokrumlovském náměstí Svornosti se v úterý v podvečer sešlo na začátku demonstrace proti vládě Andreje Babiše přibližně 150 lidí.

11.06. 18:29

Přes dvě stovky demonstrantů se v úterý vpodvečer podruhé sešly ve Znojmě, aby vyjádřily nesouhlas s politikou Andreje Babiše.  Krátce po půl sedmé akci zahájila pořadatelka protestu Martina Špačková. "Protest právě probíhá v dalších 313 městech naší republiky. Chceme zodpovědné představitele,  kteří nebudou trestné stíháni. Chceme politiky, kteří budou sloužit občanům," čte Špačková prohlášení hnutí Milion chvilek. Lidé jejím slovům tleskají. 

11.06. 18:42

V Rakovníku se lidé scházejí na Husově náměstí u kostela sv. Bartoloměje. Je tu odhadem přes sto lidí, další ještě přicházejí. Program má trošičku skluz…

11.06. 18:44

Již počtvrté se sešli v Děčíně lidé požadující odchod premiéra Andreje Babiše z politiky. Na Masarykovo náměstí jich přišly přibližně tři stovky.  V reakci na Babišova slova se setkání tentokrát proměnilo na koncert. Kromě proslovů tak vystoupí místní muzikanti, kromě hymny zazní také Modlitba pro Martu nebo autorská tvorba. Více ZDE.

 

9958428
11.06. 18:54

Na náměstí Míru ve Zlíně se v úterý demonstrovalo proti vládě Andreje Babiše. Prohlédněte si fotogalerii ZDE.

9956760
11.06. 19:02

Stovky Valachů vyrazily na další protesty konané ve třech největších městech proti vládě premiéra Babiše. Pořadatelé mítinků v Rožnově pod Radhoštěm, Valašském Meziříčí i ve Vsetíně, kde se sešly téměř tři stovky lidí, mají za to, že je potřeba vytrvat. Hlavní myšlenka setkání pak vedla k pozvání na pražskou Letenskou pláň 23. června. Více ZDE.

11.06. 19:04

Náměstí Míru v Klatovech se opět stalo dějištěm demonstrace proti Andreji Babišovi a Marii Benešové. A jelikož panuje lepší počasí než při předešlé demonstraci, kdy pršelo, podepsalo se to i na počtu návštěvníků, který je mnohem vyšší než tehdy. Předpokládá se, že se na náměstí dostavilo mezi 250 až 300 demonstranty, kteří bojují proti Babišovi. Mnozí jezdí i do Prahy a těší se 26. června na Letnou. "Musíme přece Babišovi ukázat, že to myslíme vážně a opravdu chceme, aby odešel. Je až odporné, jak demonstraci, ne kterou přijde přes sto tisíc lidí ignoruje a nijak nereaguje. Hanba," řekla jedna z klatovských demonstrujících Marcela Tomanová.

11.06. 19:05

Demonstrace v Rakovníku pokračuje. Na náměstí je hrubým odhadem 150 lidí. Všichni vystupující se shodli, že je důležité, aby začali lidé chodit k volbám… Více ZDE.

9957133
11.06. 19:14

Zhruba 600 lidí se sešlo v úterý v podvečer v Jablonci nad Nisou, aby podpořili iniciativu Máme toho dost!. Více ZDE.

11.06. 19:17

Do demonstrace za demisi ministryně spravedlnosti Marie Benešové a premiéra Andreje Babiše, která se uskutečnila také v Jindřichově Hradci na náměstí Míru, se v úterý zapojilo kolem sto padesáti lidí. Demonstraci ve stovkách měst v zemi uspořádal spolek Milion chvilek pro demokracii. Na hradeckém náměstí pod sousoším Nejsvětější Trojice promluvilo několik řečníků a zaznělo také několik písní. Více ZDE.

9956870
11.06. 19:19

Taky na Třebíčsku se v úterý 11. června v podvečer uskutečnilo několik shromáždění, kam se lidé svolali, aby vyjádřili svůj odpor vůči premiérovi Andreji Babišovi. Přímo v Třebíči to bylo okolo dvou stovek účastníků protestu – víc než minule. Nejprve vyjádřili svůj postoj na Karlově náměstí. Poté se průvodem vydali k budově okresního soudu. Tam jim mimo jiné advokát Michal Šalomoun přehledně a srozumitelně vysvětlil, jak se to má s Babišovými soudy ohledně jeho aktivní spolupráce s StB. Z Třebíčska pak bylo dopředu avizováno, že se protesty uskuteční ještě v Jemnici, Moravských Budějovicích, Hrotovicích a v Ostašově. Více ZDE.

9957009
11.06. 19:20

Demisi Andreje Babiše, českého premiéra, požadovali v úterý 11. června 2019 večer účastníci demonstrace na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích. Více ZDE.

11.06. 19:21

Přes horké a dusné počasí na dobříšském náměstí demonstrovalo více než 100 lidí. Řečníci oslovovali dav s transparenty, mimo demise premiéra Andreje Babiše a ministryně Benešové se také probíraly problémy města a možná řešení. Více ZDE.

9957018
11.06. 19:23

Po čtrnácti dnech se znovu Kutnohořané sešli, aby vyjádřili nesouhlas s vládou Andreje Babiše. Palackého náměstí ale vyměnili za Šultysovu ulici, kde si jich sešlo na stovky. Kutnohorskou iniciativu kapely Rybičky 48 a Milion chvilek pro demokracii přijel podpořit i Matěj Homola a skupina Wohnout. Více ZDE.

9956997
11.06. 19:28

V Kroměříži se v úterý demonstrovalo za nezávislou justici a proti vládě Andreje Babiše. Petr Hřibňák přišel demonstrovat již podruhé. „Přišel jsem, protože jsem pro odstoupení agenta StB z čela vlády,“ uvedl Hřibňák. Kvůli jiným povinnostem bohužel nepojede ani na další demonstraci do Prahy na Letnou. „Ale v duchu podpořím všechny, kteří tam budou,“ vzkazuje Petr Hřibňák. „Myslím si, že současná politická situace není správná. Představitel státu by měl být příkladem pro obyčejné lidi, například v tom, jak dodržuje zákony. Podle těchto měřítek to není žádný vzor. Ani předseda vlády, ani prezident. Jen těžko budu vysvětlovat vlastním dětem, že se mají chovat dobře, když vidí takový negativní příklad,“ řekl Deníku Petr Hřibňák. Více ZDE.

9957092
11.06. 19:31

Dycky spolu! Ano, už je hůř! V Mostě demonstrovali proti Babišovi. S těmito nápisy na transparentech začala v úterý na 1. náměstí v Mostě další demonstrace proti premiérovi Babišovi. Účastnilo se ji přibližně 150 lidí. Více ZDE.

9957053