„Byla to pro nás jen taková legrace, udělali jsme si to pro radost a pro kamarády,“ poznamenal ředitel divadla Jakub Hora k nedávno vzniklému videu, které je ke zhlédnutí na YouTube kanálu Alfa zírá.

Tam mohou diváci najít i další krátký spot, kterého si šéf plzeňského souboru cení mnohem víc. Členové divadla jej natočili pro Mezinárodní loutkářskou unii UNIMA v rámci březnového Světového dne loutkového divadla. „Za Českou republiku si pro tento rok vybrali Alfu, což je pro nás velká čest,“ uvedl Hora.

Zdroj: Youtube

Divadlo, které se momentálně prezentuje hlavně pravidelnými sobotními přenosy živých představení, připravilo i video pro květnové Slavnosti svobody. „To je prakticky hotové, vzniklo i s našimi dekoracemi, naší hudbou. Je to další způsob naší realizace, když kromě zkoušení hrajeme jen sobotní představení. A také způsob, jak můžeme městu vrátit jeho podporu,“ pokračoval ředitel divadla, které připravuje i další, dlouhodobější, projekt.

Ten vzniká ve spolupráci s městem a měl by odstartovat během léta, momentálně vzniká pilotní díl. „Bude to taková obdoba Šumných měst, kdy loutková rodina bude diváka provázet po turistických cílech v regionu,“ prozradil Hora k dalším plánům Alfy.