Autorská čtení budou mít čínský básník Jidi Majia (Ťiti Ma-ťia), indická autorka Kiran Desaiová, která získala za román Dědictví ztráty Man Bookerovu cenu, ve Švédsku sídlící africký básník a fotograf Cletus Nelson Nwadike a íránský autor Abolghasem Esmailpour.

Bára Hrzánová a Aneta Langerová spojily síly
Hrzánová a Langerová spojily síly. Pane Bůh, tady Anna vychází jako audiokniha

Kalhoty mrtvých chlápků jsou prý poslední

Irvine Welsh, autor slavného románu Trainspotting, přijel do Prahy na čtyři dny. Kromě dvou večerů v Senátu navštívil Dejvické divadlo, kde zhlédl inscenaci hry Ucpanej systém na motivy svých povídek. Welshovi nedávno vyšel nový román Kalhoty mrtvých chlápků (Dead Men's Trousers). Na podzim mu v češtině vyjde román Umělec na ostří nože (The Blade Artist); v obou rozvíjí další osudy hrdinů Trainspottingu.

NÁVRAT Z EXILU. Slavnostní příjezd prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka na Staroměstské náměstí.
Místo učebnice. Na Staroměstské radnici začne výstava o historii Československa

Román Kalhoty mrtvých chlápků je pátý v jeho trainspottingovské řadě. Welsh říká, že to bude závěrečná část. Trainspotting, vydaný v roce 1993, je surovou černou komedií o heroinových závislácích vzešlých z edinburghské dělnické třídy.

Prodalo se ho přes jeden milion výtisků jen ve Spojeném království a údajně je to nejkradenější kniha v britské vydavatelské historii, uvádí webová stránka festivalu.

Ilustrační foto
MHD, městský okruh, parkovací zóny. Pro voliče v Praze je doprava téma číslo 1