Do Síně slávy vstoupil výtvarník Jiří Petráček, jenž debutoval počátkem 70. let a prosadil se jako tvůrce se svébytným rukopisem. Nejlepší komiksovou knihou se staly Sestry Dietlovy, autorský počin Vojtěcha Maška, který podobně jako v komiksu Návrat krále Šumavy vytahuje kostlivce ze skříně československých dějin. Autor vytvořil opravdový mnohovrstevný horor o české malosti, který svou silou čtenáře lapí. Nejlepším krátkým komiksem jsou Uprchlíci Marka Rubce, kteří se v krátkém, snovém příběhu věnují tématu migrační krize. Působivá je autorova schopnost obrazem předat silnou impresi i práce s barvami a výtvarnou stylizací.

Nejlepší strip (cena za sérii komiksových stripů) získal Jan Pomykač za Pas faux pas, nabité glosami různých situací a místy přetažených slovních hříček i něžně ironického humoru.

Nejlepší komiks pro děti vytvořil Honza Smolík v knize Inspektor Hopkins zasahuje. Oceněn byl i překladový komiks Charles Burns: Naposled, zatím poslední dílo žijící legendy amerického komiksu Charlese Burnse. Cenu Magnesia získal za nejlepší studentský komiks kolektiv autorů z VŠUP za titul Šmelhaus.