K divácky oblíbeným pořadům patří „trabantí“ eskapády, které podle cestovatele a režiséra Davida Přibáně definitivně zakončí svou pouť po světě. Výprava tentokrát vyrazí z nejjižnějšího cípu Indie přes Nepál, Himaláj, Pákistán a Čínu velkolepého uvítání se dočká na Slovensku a v Česku. „Dostali jsme se do fáze, kdy už není kam náš seriál rozvíjet. Navíc v nejlepším se má přestat, čehož se držíme. Fanoušci, kterým za jejich přízeň moc děkujeme, nám naše rozhodnutí trošku vyčítají, ale s kamarády se chceme zabývat zase něčím jiným,“ říká Přibáň.

Z cestovatelského ranku je i čtvrtá série Bedekru, jejíž průvodci (nově herečka Jitka Ježková s hercem Martinem Písaříkem) seznámí diváky se zajímavostmi Beneluxu, Cirkus Rwanda s principálem Cirku La Putyka Rosťou Novákem, který zamíří do Afriky, aby vytvořil cirkusovou show o střetu odlišných kultur. Nebo cyklus Kiwiland, představující Nový Zéland pohledem redaktorky Karolíny Kočí. Na pivo jako „svědka“ téměř celé historie národa zacílí dvanáctidílný projekt Pivní putování, jehož tvářemi budou lékař, evangelický kazatel, nakladatel a poutník Zdeněk Susa a zpěvák Matěj Ruppert.

Pokračování oblíbených Manželských etud

Režisérka Olga Malířová Špátová vzdá ve svém dokumentu hold skautům (Jednou skautem, navždy skautem), zatímco Hana Třeštíková navazuje v časosběrném dokumentu Manželské etudy: nová generace na práci své matky Heleny.

Z osobností nejen naší historie si tvůrci všímají Edvarda Beneše (Beneš, scénář a režie Zdeněk Všelicha), Marie Terezie (Panovnice, scénář a režie Šimon a Michal Cabani), Tomáše Bati (Baťa, první globalista, režie Petr Kerekes) či francouzského paleontologa Joachima Barrandeho (Cesta mezi trilobity, režie Pavel Jirásek). Výročí listopadových událostí připomene Česká televize například dvoudílným dokumentem Třicet svobodných, který je analýzou třiceti porevolučních let, ale i novými díly Příběhů 20. století, které byly převratem v roce 1989 těžce poznamenané.

Pokračování se vedle Herbáře s Kateřinou Winterovou či Legend kriminalistiky dočká i projekt Modrá krev, v němž František Kinský seznámí diváky s dalšími šlechtickými rody. „První řada se u diváků setkala s mimořádným úspěchem. Přála bych si, aby tomu tak bylo i v případě druhé série, která už neoplývá tak věhlasnými jmény rodů, protože jsme je prostě vyčerpali vyjma Lichtenštejnů. Právě tím může být ale zajímavá,“ sdělila režisérka Alena Činčerová.