Denně nabízí na streamovací platformě www.staatsoperlive.com záznamy dřívějších operních a baletních představení. Celosvětově a zdarma. Online program navíc z velké části odpovídá původnímu repertoáru.

Filip Richtermoc v roli George, Zora Valchařová Poulová jako Martha, William Valerián v roli Nicka a Anna Peřinová jako Honey na zkoušce hry Kdo se bojí Virginie Woolfové ve Studiu Beseda hradeckého Klicperova divadla. Představení je v režii Michala Háby.
Hamlet přes okénko? Proti online divadlu je vir i legislativa

Ve vysílání se objeví Romeo a Julie, Verdiho Falstaff, Pucciniho Tosca, Mozartova Figarova svatba či všechny části Wagnerovy tetralogie Prsten Nibelungův. Přenosy začínají v 17.00 nebo 19.00 středoevropského času a jsou přístupné 24 hodin. Registrace na webu i přístup jsou až do odvolání zdarma.

Galerie on-line

Pozadu nezůstává ani slavná galerie Albertina. Její grafická sbírka čítá na milion děl a je jednou z největších na světě. Alespoň část je nyní zpřístupněna na bezplatné platformě Google Arts & Culture. S funkcí Street View si lze navíc prohlédnout i zrestaurované výstavní palácové prostory s originálním nábytkem připomínajícím dobu Habsburků.

A do třetice Belvedere. Ohromující barokní zámek, který je domovem jedné z nejcennějších uměleckých sbírek, nabízí pravidelně od 15 hodin prohlídky paláce i moderního muzea Belvedere21 na sociálních sítích Facebook, Instagram, Youtube a Twitter. Polovina sbírek je dostupná i online, včetně největších lákadel a méně známých děl, a to na webových stránkách digital.belvedere.at.

Ukrajinská herečka Olga Kurylenková
Bývalá Bond girl Olga Kurylenková má koronavirus. Nemocný je i herec Idris Elba