Monika Absolonová a Filip Blažek se v červnové novince Duety představí nejprve v rolích dvou životních ztroskotanců seznamujících se na inzerát.

Poté se promění ve velkého šéfa a jeho věrnou sekretářku, manželský pár na dovolené snů a nakonec v ne úplně nejmladší nevěstu, která se za „podpory“ svého cynického bratra již potřetí vdává. Režie těchto čtyř hereckých a pěveckých duet z pera Petera Quiltera se chopil Jakub Nvota.

Divadelní tvrz

To herečka Eva Holubová v tomto případě coby debutující režisérka obsadila do brilantní satirické komedie Revizor, která léty neztratila nic na své aktuálnosti, Kryštofa Hádka, Zuzanu Kronerovou, Boba Klepla, Sabinu Remundovou, Ivu Pazderkovou či Michala Slaného. Premiéra je ohlášena na srpen.

Obě novinky vznikají pro Letní scénu pražského Vyšehradu, hrát se ale bude i na domovské scéně pořádajícího divadla Studio DVA na Václavském náměstí a na Malé scéně na Perštýně. Tam se mimo jiné uskuteční sedmý ročník Léta slovenských hvězd a druhý ročník Léta ochotnických divadel. Za produkcemi zmíněného divadla se mohou diváci vydat i na Letní scénu Tvrz Divice nedaleko Loun a Letní scénu Vítězná u Dvora Králové nad Labem.

V nabídce přehlídky samozřejmě nechybějí osvědčené tituly z minulých let. Mezi nimi také hit loňského léta, legendární love story Starci na chmelu s Berenikou Kohoutovou, Ivanem Luptákem, Zlatou Adamovskou či Oldřichem Navrátilem. Dále hra Patrika Hartla 4 sestry s Ivanou Chýlkovou a Annou Šiškovou nebo Hovory o štěstí mezi čtyřma očima s Kryštofem Hádkem a Jitkou Schneiderovou.

„Několika repríz se dočkají i Brouk v hlavě a komedie o těžkém údělu mužů Kutloch aneb I muži mají své dny. Svou stand-up comedy Celebrity uvede pod širým nebem Ondřej Sokol. Vyšehrad bu letos měl hostit i Karla Ro-dena a Janu Krausovou s komedií Sex pro pokročilé. A ve dvou speciálních večerech se zájemci od Jany Krausové, Anny Šiškové a Jitky Schneiderové dozvědí Vše o ženách.

Václavák na Jadranu

Diváci nepřijdou ani o Líbánky na Jadranu s Evou Holubovou a Bobem Kleplem, které jsou z kapacitních důvodů naplánovány do kamenného divadla na Václavském náměstí,“ uvádí Tomáš Přenosil, ředitel marketingu a PR divadla Studio DVA.

Již podesáté jsou připravena i hudební setkání pod širým nebem. Návštěvníci se opět mohou těšit na slovenskou šansoniérku Szidi Tobias, Dana Bártu s Robert Balzar Triem a Moniku Absolonovou, kterou doprovodí Boom! Band Jiřího Dvořáka.