Heidi Janků, zpěvačka

Heidi Janků, zpěvačka

Pod stromeček bych si přála dostat knížku nazvanou Padesát odstínu šedi. A vzhledem k tomu, že svátky strávím s manželem Ivem Pavlíkem v jednom příjemném hotelu na Lipně, tak se už moc těším, že bude na čtení čas, a také že právě tuto knihu najdu na Štědrý večer pod stromečkem. Takže si přeji klidné Vánoce, kdy alespoň několik dnů budu na jednom místě a nebudu muset cestovat, jak je tomu téměř po celý rok.


Radim Pařízek, podnikatel v oblasti médií, hudebník

Radim Pařízek, podnikatel v oblasti médií, hudebník

Už před časem mě velmi zaujala publikace Jana Hnízdila nazvaná Mým marodům, stejně jako kniha, kterou napsal Rüdiger Dahlke Čím onemocněl svět. Jsou to knihy tak zajímavé, že je třeba se k nim vracet. Myslel jsem si, že se mi to podaří na konci roku, právě o Vánocích. Ale trochu se obávám, jestli opravdu budu mít čas, neboť právě v těchto dnech finišujeme s přípravou vysílání naší televize Pohoda, které propukne právě v období svátků, takže ještě přesně nevím…

Richard Kroczek, hudebník a manažer skupiny Buty

Richard Kroczek, hudebník a manažer skupiny ButyTouto otázkou jsem byl trochu zaskočen. Přiznám se, že o Vánocích u nás obvykle vítězí zimní sporty a péče o domácí zvířectvo. Navíc skupina Buty připravuje nějaké televizní projekty, takže budeme spíše škrtat a číst scénáře. Ale určitě vím, že budu odečítat z očí své ženy, ale jaký to bude žánr, to ještě nevím, ale doufám, že poezie…Markéta Konvičková, zpěvačka

Markéta Konvičková, zpěvačkaPříští rok mě čeká maturita, proto v těchto týdnech jsem ponořená do klasické literatury, opakuji si nejenom názvy děl klasiků, ale některé pochopitelně také čtu. Nejinak tomu bude o Vánocích. Zrovna tento týden jsem začala číst slavného Shakespeara. Není to nic jiného než Romeo a Julie, takže svátky určitě strávím také ve společnosti knížek.

Vlastimil Harapes, emeritní sólista baletu Národního divadla, choreograf, herec

Vlastimil Harapes, emeritní sólista baletu Národního divadla, choreograf, herecDoufám, že mi Ježíšek nadělí pod stromek vedle hudby také nějakou tu knihu. V poslední době se zájmem čtu knihy, které se zabývají historií, ale také hrady a zámky v naší vlasti. Možná i z tohoto žánru bych určitě něco přivítal.

Gabriela Lefenda, televizní moderátorka

Gabriela Lefenda, televizní moderátorkaUž od léta si doma pomalinku ukládám knižní tituly a těším se, že budu mít čas si je konečně přečíst. V poslední době favorizuji severskou detektivní literaturu a autory jako jsou Jo Nesbø či Lars Kepler. A věřím, že z toho „metru knih" jich několik přečtu.