Na otevření haly čekaly ve 14:00 stovky lidí, další proudily do budovy během odpoledne. Na fanoušky, kteří často přišli v kostýmech ze svých oblíbených filmů, seriálů a komiksů, čeká mnoho aktivit. Kromě fotografování s modely lodí ze sci-fi série Hvězdné války nebo se Supermanem v životní velikosti si mohou například vystát frontu na Železný trůn z fantasy seriálu Hra o trůny, který zapůjčila televizní stanice HBO.

Kaley Cuoco (Penny), Jim Parsons (Sheldon) a Johnny Galecki (Leonard) v seriálu Teorie velkého třesku
Filmy, hudba i televize se změnily k nepoznání za pouhých deset let

Hlavní část programu dnes zahájí talk show s herci právě z tohoto seriálu - Vladimírem Furdíkem, který ztvárnil roli Nočního krále, a Ianem McElhinneym, který hrál rytíře Barristana Selmyho. Pokračovat budou pořady s herci ze superhrdinského filmu Hellboy, Ronem Perlmanem a Ladislavem Beranem. Večer bude před diváky diskutovat Danny John-Jules, kterého čeští diváci znají zejména jako Kocoura z britského seriálu Červený trpaslík. Diváci si mohou během pořadů zapůjčit sluchátka, do kterých jim budou debaty simultánně tlumočeny.

Večer čeká návštěvníky slavnostní zahájení, na kterém promluví mimo jiné primátor Zdeněk Hřib. Následovat bude koncert Pražského filmového orchestru.

Besedy, soutěže i hry

Z českých spisovatelů se festivalu zúčastní například Miroslav Žamboch či František Kotleta. Součástí programu jsou i další promítání, besedy, workshopy, soutěže, výstavy, koncerty a také hraní video her nebo virtuální realita.

Super Spellsword Sága: Legenda o nekonečnu
Když se Malý princ potká s Harrym Potterem, vznikne skvělý komiks

Český Comic-Con se zaměřuje na filmy, seriály, hry, komiksy a knihy především v žánru sci-fi, fantasy a horor. U nás se koná vůbec poprvé, v zahraničí má v mnoha městech dlouhou tradici. První ročník se konal v USA v roce 1970 a během let se rozrostl na významnou akci.