Děti a jejich rodiče, učitelé a další zájemci mohou za akcemi do Městské knihovny, na Kampu, do galerie Spolku občanů a přátel Malé Strany a Hradčan nebo Národopisného muzea Národního muzea, kde jim svou tvorbu v pátek představí zahraniční host festivalu, a to nizozemská spisovatelka a autorka knižní série Dům myšek Karina Schaapmanová.

Spolu s ní dorazí do Prahy z Amsterodamu i kulisy domu, kde se příběh myšek odehrává, a děti se budou moci pustit i do výroby svého vlastního domku.

Z českých spisovatelů si lidé mohou během festivalu popovídat například s Janou Vopatovou nebo Janou Šrámkovou. Ze svých knih jim bude předčítat i Ivona Březinová, Petr Tureček, Jiří Stránský. Pro děti jsou připraveny i výtvarné dílny, ve kterých si mohou nakreslit komiks pod vedením ilustrátorů Nikkarina a Toy Box.

Festival pořádá nakladatelství Meander ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze a Komunitním centrem Kampa osmým rokem. Jeho cílem je zpřístupnit akci všem dětem. "Proto mezi naše publikum patří i dětské domovy a akce je kompletně zdarma," uvedla produkční Štěpánka Jislová.

Program festivalu nalezdete zde.