Václav Kopta trénoval tak, až se mu to nevyplatilo, a na včerejší setkání s novináři přišel o holi.

„V pátek jsem si při zvedačce přetrhl stehenní vzpřimovač, což je sval, o němž jsem ani nevěděl, že jím na svém těle disponuji. Prudká bolest, která následovala, mi dala jasný signál, že se něco děje. Resumé je takové, že jsem se ocitl v péči lékařů, kteří mi sdělili, že se jedná o poměrně rozsáhlé zranění. Po zralé úvaze a s ohledem na celý projekt musím v soutěži s těžkým srdcem skončit,“ uvedl Václav Kopta, který v ní ale zůstává jako „nehrající kapitán“. Kdo jej nahradí, má Česká televize oznámit v průběhu příštího týdne.

Asi úplně nejvíc mrzí jeho odchod soutěžící herečku Pavlu Tomicovou. „Když jsme natáčeli znělku k show, všichni vypadali jako na prvorepublikové party, jediní my dva s Vaškem jsme působili jako na hasičském bále. Nepomohlo ani to, když mi dali kolem krku boa,“ bavila přítomné Tomicová. „Jinak se mi při trénincích dějí strašné věci. Můj největší problém je, jaké další cíle si dát tím hlavním je dojít na taneční parket. Uvidíme, jak to půjde, nerada bych odcházela jako druhá.“

Dřina a pot

Z dalších známých tváří se lze těšit na herečku Veroniku Arichtevu, zpěvačku Moniku Bagárovou, herce a hudebníky Dalibora Gondíka a Adama Mišíka, moderátorku Danielu Písařovicovou, moderního pětibojaře Davida Svobodu, herečku Danielu Šinkorovou a herce Jiřího Dvořáka. Jak se na trénincích daří třeba právě jemu?

„Užívám si je, protože mám velmi tolerantní taneční partnerku. Občas mám pocit, že jsem vylezl na Mount Everest. Doma si pak musím dát nohy nahoru, protože už bych se nepostavil,“ říká Dvořák, který zásadně zkouší se šátkem na hlavě. „Není to žádná image, má to ryze praktické důvody šátek mi brání ve stékání potu do očí. Po každém tréninku ho vyždímám do kýble, jednou jsem to změřil a bylo ho asi deci.“ Podobné situace ostatně zažívají všichni další zúčastnění, shodují se v tom, že tanec je obrovská dřina.

Nový porotce Kuneš

Jejich výkony budou opět hodnotit Tatiana Drexler, Zdeněk Chlopčík, Radek Balaš novou posilou poroty je tanečník a choreograf Václav Kuneš. „Očekávám to nejlepší a zároveň jsem připraven na nejhorší, takové je moje krédo. Velmi si pozvání do poroty vážím, je to pro mě a pro současný tanec vůbec krásná příležitost,“ sdělil. Další novinka je z oblasti hlasování. O tom, které dvojice se utkají ve velkém finále, rozhodnou pouze diváci, hlasy porotců se v semifinále nepočítají. Beze změn je naopak moderátorská dvojice Marek Eben a Tereza Kostková.

Co se soutěžních večerů týče jeden bude věnován stému výročí vzniku Československa, jiný handicapovaným z Centra Paraple, další ponese název Cesta kolem světa (účinkující v něm zatančí na melodie z Turecka, Indie nebo Japonska). Jeden večer zastoupí Moondance Orchestra Martina Kumžáka vokální skupina Skety. A vůbec poprvé dojde letos na parketu na polku.