Walt Disney zrodil originální koncept zábavného parku v roce 1953. Při takzvaném brainstormingu, neboli bouři mozků, se svými kolegy během víkendu vymysleli vlakovou stanici, slavná náměstí, hrad, nebo pirátskou loď. Park se pak později rozrůstal do gigantických rozměrů.

K přilákání investorů Disney využil umělce, jako například Herba Rymana, který původní návrh parku ztvárnil jako mapu.

Podle pořadatele aukce Vana Eatona se slavná kresba bude příští měsíc dražit s vyvolávací cenou jeden milion dolarů. Informovala o tom agentura AP.

Jedná se o speciální mapu. Sběratel a bývalý kolega Disneyho Ron Clark v kresbě inkoustu a pera na plakátové desce cítí silnou atmosféru. „Má svoji auru, je to umění, které vyšlo z mysli Disneyho, radost lidí, kteří se přišli do parku bavit," popisuje obraz sběratel.

Mluvčí Disneylandu John McClintock nezmínil, jestli o aukci budou mít také zájem zaměstnanci parku.

Video: dílo Herba Rymana 

Zdroj: Youtube

„Příběh, který za malbou stojí je v tom, že návrh parku byl stvořen během víkendu," řekl McClintock.

Pro galerii Van Eaton Galleries, které jsou plné Disneyho suvenýrů je mapa unikátním kouskem a slibuje si od aukce velký zájem.

Tématický zábavní park v Anaheimu v Kalifornii byl otevřen v roce 1955, navštívilo ho více než 515 milionů lidí, včetně vysoce postavených politiků. Časem přibyly podobné parky po celém světě. Návštěvníky lákají na stále nové věci. Před nedávnem spustili například koncept "Star Wars land," nebo Piráty z Karibiku.