Meky Žbirka už zkušenost s moderováním má jak rozhlasovou, tak i televizní. Mnohým jistě utkvěl v paměti jeho klipový pořad Rhytmick, který se na obrazovkách objevoval na počátku 90. let minulého století.

„Doupě je postavené na jiném principu. Nejenže v něm já i mí hosté hrajeme a zpíváme, ale zároveň s nimi vedu rozhovory, jimž se snažím vtisknout punc přirozenosti. Opakování encyklopedických faktů by asi nikoho nezajímalo,“ uvádí Žbirka.

Pod scénáři k jeho talk show je podepsaný hudební publicista Honza Vedral, autor knihy Miro Žbirka Zblízka. S hudebníkem se podílí i na výběru hostů.

„Fór je v tom, že jsem s mnohými spolupracoval, znám jejich práci, takže se mi s nimi i lépe mluví. Dalším leitmotivem naší talk show je, že se nebráníme žádným žánrům. Pozvali jsme jazzmana, folkaře, popové zpěváky, zazní tu i hip hop. Doupě (podle stejnojmenného pražského klubu, kde se pořad natáčí) je prostě schopné absorbovat všechno. Je to neokoukaný prostor, myslím, že ho má ráda i kamera,“ usmívá se Žbirka.

Po slovenského zpěváka natáčení desetidílného cyklu ve čtvrtek večer skončilo. „S režisérem Pavlem Jandourkem a vlastně celým týmem teď budeme sledovat, jak si talk show povede u diváků,“ říká.

Příprava na O2 Arénu

Zda dojde v budoucnu na její pokračování, se tedy teprve ukáže. „Nikdy neříkej nikdy, necháváme si otevřená dvířka. Napadají mě jména dalších umělců, s nimiž bych si rád zahrál a popovídal. V této chvíli musím přiznat, že nás natáčení někdy vyčerpalo, ale určitě bavilo. Měli jsme vděčné publikum, někteří lidé přicházeli opakovaně, a to je radost,“ doplňuje hudebník.

Teď už své zraky pomalu upírá ke koncertu v pražské O2 areně, který je ohlášený na 3. prosince. „Do té doby je sice ještě daleko, ale ne z mého pohledu. S Angličany, s nimiž jsem tvořil desky v Abbey Road a kteří si s námi přijedou do Prahy zahrát, musíme naplánovat zkoušky, připravit dramaturgii i vizuální pojetí koncertu. Čeká nás hodně práce. Do toho bych chtěl složit i novou skladbu, protože to je to, co mi v mém pracovním životě dává smysl,“ dodává Žbirka.