„Byl to poslední grafický román, na kterém Mignola pracoval před tím, než začal tvořit legendárního Hellboye,“ prozrazuje Václav Dort, šéf nakladatelství Comics Centrum, jež komiksovou verzi Drákuly vydává v češtině vůbec poprvé.

„Komiks je adaptací filmového Drákuly, kterého režíroval Francis Ford Coppola. Muž, jenž stojí za legendárními snímky Kmotr, Apoxalypsa či Divotvorný hrnec. Knížka vznikala souběžně s filmem podle stejného scénáře. Nicméně film byl před svým uvedením mnohokrát přestříhán a velmi zkrácen. Komiksová adaptace je tak jedinou příležitostí, jak vidět pravděpodobně původní podobu tohoto dnes už kultovního bijáku, v němž se objevili špičkoví herci v čele s Garym Oldmanem, Anthonym Hopkinsem a Winonou Ryder,“ vysvětluje historickou cenu komiksu odborník na grafické romány Ctibor Svoboda.

Komiks Drákula vyšel jako podpora filmu ve čtyřech sešitech v letech 1992 a 1993. Sešity byly okamžitě rozebrány, Mignola se pustil do svého životní díla a na dlouhá léta se jeho Drákula zdál být mrtev.

Sběratelské bonusy

Souborné vydání s novým coloringem vyšlo po více než pětadvaceti letech u vydavatelství IDW Publishing. Právě toto vydání se pak stalo základem aktuální české edice grafického románu.

„V bonusech mohou čtenáři očekávat skici stránek a obálek, u obálek jsou navíc k dispozici dvě různé varianty,“ vzkazuje Dort komiksovým nadšencům.