Přehlídka odstartovala v prostorách, které se jmenují Kampus Hybernská 4, pondělní tiskovou konferencí. Designová díla se zde rozprostřou ve dvou patrech. Kromě samotné expozice se mohou návštěvníci těšit i na workshopy, ukázky výroby, kino či přednášky.

"Letos se nám podařilo dát dohromady skvělou kombinaci designérů, od nováčků po zavedené značky. Návštěvníci v rámci přehlídky mohou obdivovat módu, šperky, nábytek či produktový design, zúčastnit se workshopů nebo zamířit do Design Kina a podívat se na některý z krátkých filmů. Každý podvečer je navíc připravena přednáška tří designérů, ve výlohách nedaleké Pasáže českého designu u České národní banky se zase po celý květen vystaví výtvory vybraných tvůrců," popisuje v tiskové zprávě letošní program Ondřej Krynek, zakladatel a organizátor festivalu.

V rámci debat se budou probírat témata jako české výrobky versus asijská produkce, minimalismus, hygge a slow interiér či sdílená vizuální identita České republiky, kterou poodhalí absolventka UMPRUM a specialistka na korporátní identitu Věra Marešová, jež si říká Graphic Lady.

Na zahájení Prague Design Weeku se prezentoval například Ferdinand Leffler z ateliéru zahradní architektury Flera. "Chcete-li v zahradě udělat první krok ke změně, instalace lavice je dobrým začátkem," říká Leffler, který pro letošek připravil novinku – zahradní lavice s osobními vzkazy.

"Pamatujete si, když jsme byli děti nebo puberťáci a klíčem se pokoušeli vyrýt vzkazy do lavičky v parku nebo kružítkem do školní lavice? My pro vás něco podobného připravíme profesionálně," přibližuje nápad Leffler.

Vítek Maca reprezentoval značku wood.u, která obhajuje loňské ocenění pro druhý nejlepší produkt výstavy. A také letošní nabídka je tak trochu lechtivá. "Pod značkou wood.u se skrývají ručně vyráběné dřevěné erotické pomůcky. Použité dřevo pochází výhradně z českých lesů a zahrad, kde jej pečlivě vybíráme a následně s láskou opracováváme,” hovoří o konceptu Maca.

Za vznikem značky stojí originální studenstký nápad, který má být rovněž reakcí na dosavadní nabídku erotických obchodů. Maca k tomu dodává: "Naším cílem je tvořit erotické pomůcky, za které se jejich uživatelé nebudou muset stydět a schovávat je někde v krabicích na dně skříně, změnit společenské vnímání těchto pomůcek. Vyrábět vkusné a estetické výrobky, které si v klidu necháte připravené na nočním stolku."

Z dalších vystavovatelů je potřeba zmínit napříkald Drum Barrel Furniture s nábytkem vyráběným ze starých plechových sudů nebo sklářku Andreu Staškovou. Nebudou chybět samozřejmě ani studenti z fakulty architektury ČVUT a další. Celá výstava je navíc prodejní. Vstupné na celý týden vyjde na 150 korun.