"Je pro nás nepochopitelné, že v dnešní době může být moderní umění z dílny světoznámého autora tímto způsobem vnímáno," reagovali zástupci města ve vyjádření na webu trutnov.cz.

"Celá situace je pro nás nepříjemná a snažíme se ji řešit, jak jen to jde. Bohužel komunikace se společností Facebook je velmi složitá a komplikovaná. Nicméně Facebook byl jedním z významných komunikačních kanálů města a zdrojem informací pro naše občany, proto se budeme snažit o zprovoznění až do vyčerpání všech možností," stojí dále ve vyjádření města.

Budova Státní Opery ve Vídni. Ilustrační snímek
Od porna k umění. Vídeň provokuje, na síti Onlyfans vystaví cenzurované akty

Pokud po uplynutí lhůty 30 dnů, kdy většinou Facebook stránky či profily v podobné situaci znovu zpřístupní, bude stránka města Trutnova i nadále zablokovaná, bude nutné založit novou stránku a začít naprosto od nuly.

Do té doby veškeré informace z města a městského úřadu jsou i nadále k nalezení na webu města www.trutnov.cz, v Mobilním Rozhlasu (mobilní aplikace i web) a dočasně také na facebookovém profilu Městské policie Trutnov.

Unikátní výběr 

Výstava Za tichem ticho v Galerii města Trutnova představuje díla zapůjčená z jedné z největších soukromých sbírek české a slovenské fotografie, která doslova zrcadlí zásadní milníky oboru.

Věstonická Venuše
Cenzura aktů na sítích? Moravská galerie zbystří, muzeum Venuši nezahalí

Unikátní výběr zahrnuje práce Jiřího Davida, Františka Drtikola, Jaromíra Funkeho, Alexandra Hackenschmieda, Miroslava Háka, Bohdana Holomíčka, Václava Chocholy, Lukáše Jasanského, Adolfa Nováka, Ivana Pinkavy, Martina Poláka, Jaroslava Rösslera, Tona Stana a Josefa Sudka. Výstava začala minulý čtvrtek, potrvá do 4. prosince.