V Kutné Hoře se koná již podruhé a jeho hlavními organizátory jsou Kultura do města, z.s. a Dobrá čajovna. I letos půjde výtěžek z festivalových akcí na podporu Tibeťanů, tentokrát na vzdělání buddhistických mnišek.

Čtěte: Kašny, pítka, brouzdaliště. Kutná Hora chce ve městě více vodních prvků

Finančně lze přispět několika způsoby přímo na místě konání jednotlivých akcí - zakoupením darovacího certifikátu, např. na nákup učebnic tibetštiny, nebo finančním příspěvkem v jakékoliv výši.

Přijedou významní hosté

Letošní ročník festivalu zavede do Kutné Hory i několik významných osobností – polárníka Oldřicha Bubáka, tibetoložku Zuzanu Ondomišiovou a horolezce Radovana Marka, rozvojové projekty na podporu Tibetu představí Tomáš Přichystal z neziskové organizace MOST, o.p.s., která festival zaštiťuje v celostátním měřítku.

Přečtěte si: Jiřina Šiklová přednášela v Čáslavi

Spolu s kulturním programem se uskuteční benefiční akce Café ProTibet, která propojuje příjemné s užitečným. Návštěvníci festivalu tak budou moci přispět k celkovému výtěžku Festivalu ProTibet zakoupením kávy v kavárně Matky sobě v Bartolomějské ulici.

Festival uzavře 24. března společné cvičení jógy v prostorách expozice Stavy mysli Galerie Středočeského kraje (GASK) v kutnohorské jezuitské koleji. Vstup na všechny festivalové akce je zdarma.

Mohlo by vás zajímat: Zemědělské muzeum mění vzhled i expozice