„Utubering představuje festival, který reflektuje zájmy dnešní mladé generace, která vyrostla na internetu. Právě proto jsou hlavními hvězdami festivalu i youtubeři, kteří se stávají novými celebritami této doby. Jejich průměrný věk je kolem 20 let a někteří se video tvorbou živí i profesionálně," uvedla za pořadatele Andrea Hurychová. Cílem je podle ní tyto „hrdiny" představit i rodičům, kteří tak budou moct lépe poznat svět svých dětí.

Festival se uskuteční na letišti v Letňanech, kde se odehraje na půdorysu obřího prstence tzv. ringu. Ten bude rozdělený na čtyři hlavní témata oslovující dnešní internetovou generaci; jeho srdcem pak bude centrální pódium, na kterém v průběhu dne vystoupí populární české kapely a hudebníci, jako je Slza, Voxel či Majk Spirit. Informace o akci, která se od ostatních liší tím, že vlogeři chystají programy pro návštěvníky v jednotlivých zónách, je od středy na stránkách utubering.cz.

Z dosud zveřejněných údajů vyplývá, že v sekci Gaming se ve svém „pokojíčku" představí hráči veřejně známí jako GoGoManTV, Jirka Král, PedrosGame, House, Herdyn a Flygun. „Do Utuberingu jsem šel hlavně proto, že mi to přišlo jako velmi atraktivní revoluční akce, ve které vidím velký potenciál. S organizátory jsem se dohodl na výborných podmínkách vystupování, takže se budu moci věnovat svým ‚fans', lidem co mě přijdou sledovat na maximum," zmínil jeden z nich GoGoManTV, vlastním jménem Daniel Štrauch.

Velký zájem fanoušků

Početné zastoupení má také zóna Beauty and Fashion, která přivítá Teri Blitzen, Get The Louk, Shopaholic Nicol, Gabrielle Hecl, Makyna016, PetraLovelyHair a Stylewithme. Teri Blitzen vlastním jménem Tereza Hodanová na festivalu oceňuje mimo jiné to, že návštěvníci mohou své favority snadno najít a navázat s nimi kontakt.

„Hlavně je jen malé množství youtuberů a ne 150 různých lidí, přijde mi, že má pak akce větší prestiž," uvedla. V dalších zónách Entertainment and Life style se ukážou MadBros, Stejk, Johnny Valda, Exploited, Matúš nebo Jmenuju se Martin.

To, že fenomén video blogerství roste na síle, podle organizátorů dokazuje i velký zájem fanoušků o festival před samotným odhalením. V březnu začali youtubeři informovat fanoušky o tom, „že se chystá něco velkého" a zveřejnili pouze název akce. I tak si už vyžádalo pozvánku přes 40 tisíc fanoušků.