„Mezi fotografy velmi oblíbená zvlněná jihomoravská krajina se ze shora fotí docela těžko, ale když se dostanete na to správné místo, tak to doslova lítá. Toto konkrétní místo mezi Bílovicemi a Čejkovicemi jsem našel úplnou náhodou letos na jaře, protože nepatří mezi profláklé jihomoravské fotodestinace, při cestě do Prahy z jinak ne moc úspěšného několikadenního focení na Moravě,“ dodal ke snímku Franc.

Doplnil, že nebylo ale už dobré světlo a navíc začal padat déšť se sněhem. „Takže jsem to musel rychle zabalit. Ale nedalo mi to a za pár týdnů jsem vyrazil už přímo na toto místo znova.

Už v autě z Prahy mi ale bylo nějak blbě a pak to mělo docela rychlý průběh, takže když jsem dorazil na místo, tak už jsem měl horečku a klepal se zimnicí. Ale nějak jsem se kousnul a asi hodinu na místě strávil. V noci mě akutní streptokoková infekce skolila dokonale, takže ani už nevím, jak jsem pak dojel zpět do Prahy, a užil si 3 týdny na antibiotikách,“ vzpomíná na moravské focení Daniel.

Odborným pohledem ještě dodal, že snímek obsahuje několik skoro optických klamů. „Zároveň míní, že barvy jihomoravského jara se svízelně intepretují, natož když z nich chcete vytáhnout ducha, kterého tam cítíte. Vlastně jí pořád považuju za rozdělanou práci a úplně jsem zapomněl, že jsem ji do té soutěže poslal,“ popsal pražský fotograf.

Daniel Franc jako fotograf tvoří fotoobrazy krajin, přírody a industriálních světů z fotek, snímaných ze vzduchu dronem. Objevují krásu, rytmus, divnosti a brány do jiných světů tam, odkud ze země vidět nejsou. Často dechberoucí obrazy pak umí vyrobit na zeď jako fotoobraz na plátně, papíru v paspartě či na dalších formátech.

Fotí si částečně pro radost, částečně ze zvědavosti a částečně pro odčerpání kreativního přetlaku. Vystavuje po světě a podle Czech Nature Photo a několika mezinárodních soutěží, kde se umístil, se fotky z nadhledu líbí více lidem.

Na další vybrané záběry Daniela France se podívejte ve fotogalerii.