Věděli jste, že Lukáš v šestnácti při svém prvním natáčení hrál bezejmenného „kluka ve žlutém tričku" se čtrnáctiletou Pavlínou Mourkovou za zády?

Na motorce neuměl

Předstíral režisérovi, že umí na motorce, „vyfasoval" 350ku ale dvakrát málem bourali a tak šel radši s pravdou ven. A Pavlína s ním potřetí odmítla jet.

K novému seriálu ČT Policie Plzeň režiséra Hřebejka, kde hrál policistu, řekl. „Neviděl jsem jediný díl, na televizi nemám čas." Ani internet ho nezajímá, nemá ho, ale baví ho jezdit na vodu kvůli zajímavým historkám i zážitkům. „Ale dělat rybáře, na to bych neměl trpělivost," tvrdil.

Užívá si hraní s Divadelní společností Háta s Mahulenou Bočanovou i Adélou Gondíkovou. Hrál tu i s Monikou Absolonovou, do jara. „Ale to dítě nemá z Háty," smál se herec. O žádné své vysněné roli neví, zato byl sám snem dívek a žen hlavně v mládí, už ve svém prvním filmu Oznamuje se láskám vašim.

Hrubešová a Pokorná

Zde hrál díky režisérovi Kachyňovi s mladičkou (a nahatou) Markétou Hrubešovou. Herec je rád, že ho stejný režisér obsadil také do filmu Lásky mezi kapkami deště, kde jeho dívku hrála svůdná mladičká Terezka Pokorná. „Kachyňa si nás prý tehdy vybral jen kvůli našemu mládí," tvrdil herec publiku.

Dvě a půl hodiny dobré zábavy i díky přizvanému ústecko teplickému hudebnímu triu (pěkná zpěvačka!) je příslibem, že se i další Setkání v Clarionu povedou. Aktuálně si zve pan Moravec už v neděli 13. prosince zpěváka, herce a svého kamaráda Josefa Laufera. A na recepci ústeckého hotelu už jsou lístky k mání!

„Večer s panem Vaculíkem jsem si užila. Mám ho ráda, je dobrej," ohlédla se za nedělní zábavou v Clarionu návštěvnice Marie Bohuslavová.