„Zcela nová cestovatelská MotoTalkShow, ve které se ti tři nebudou cítit ve své kůži a nebudou chtít tomu jednomu odpovídat na všetečné otázky. Bývalý motorkář a zkušený moderátor Petr Horký k nim ale rozhodně nebude korektní. Závidí jim. Přijďte se jich v pátek 1. července taky poptat, jak to chodí na cestách jednou stopou," uvádí v pozvánce organizátoři.

„Na motorce jsem začal jezdit od svých devíti let. Táta nám na chalupu pořídil starého lehounkého stadiona s řazením ručním. To byl můj první off-road a první závody a výpravy po lesních stezkách," popsal své motorkářské začátky na webu Moto-cestou-necestou.cz Pavel Liška.

Trip českých celebrit

Prvním strojem, na kterém jezdil Jan Révai, zase byla Jawa 21 jeho otce. „Půjčoval jsem si od spolužáků mustangy, simsony a dokonce i emzetu! Obdivoval jsem kluky, co jezdili motokros a tiše záviděl všem, co jezdili do školy na mašině, na kterou se daly zaručeně balit holky," doplnil druhý člen výpravy.

Jejich cesty na Kavkaz a do Jižní Ameriky probíhaly v rámci projektu Moto cestou necestou – adventure trip českých celebrit. Tento projekt vznikl v hlavě producenta Egona Kulhánka v roce 2009. Pavel Liška vyrazil v roce 2012 s Filipem Blažkem a Egonem Kulhánkem do Turecka, Z této cesty přivezli materiál, který vysílala Prima Cool. V roce 2014 následovala cesta na Kavkaz, Filipa Blažka vystřídal Jan Révai.

Zatím poslední byla výprava do Jižní Ameriky, z níž vznikl pořad Moto cestou necestou Jižní Amerika 2015. Let patřil výuce španělštiny, plánům a troše filozofování. „Uvidíme, co potkáme," těšil se Jan Révai. „Protože nepotkáme to, co nepotkáme," dodal Pavel Liška. „Cesta je před náma a cesta je život," zamýšlel se Jan.

Dali si po příletu do San Diega v restauraci pečené morče? Přijďte se zeptat do klubu. Vstupenky jsou v prodeji v Turistickém a informačním středisku na Hlavním náměstí v Krnově.

Gabriela Mathiasová