„Je to pravda, oženil jsem se, ale nechci k tomu víc dodávat," řekl v pátek Deníku Stránský, který sice pochází z Jihlavy, ale v Plzni žije už více než dvacet let a sám sebe za Plzeňana považuje.

Martin Stránský, který na plzeňských divadelních prknech hraje například Juru Barana v představení Je třeba zabít Sekala či profesora Higginse v Pygmalionu, se podle informací Deníku za pár měsíců stane také otcem. Diváci jej znají také coby seriálového doktora Otu Kováře, svůj hlas propůjčil i titulní postavě seriálu Dr. House.

V polovině února křtil Martin Stránský v plzeňské zoo štěně australského psa dingo, dostal jméno Marcel podle postavy ze hry Hráči, v níž účinkuje. Na křest jej doprovázela i o mnoho let mladší Martina. „Křtím zvíře poprvé a je to příjemné. Doma máme křížence čivavy a jorkšíra a také agamu," prohlásil tehdy herec.

Čtyřiačtyřicetiletý Stránský se ženil už podruhé, poprvé před oltářem stanul v květnu 2007. Tehdy ho oddávala náměstkyně primátora Marcela Krejsová a přímo na obřadu bylo mnoho jeho hereckých kolegů. Ta současná svatba byla spíše utajená, ani v Divadle J. K. Tyla se o sňatku zatím příliš neví.