Moci se vyfotit u profesionálního fotografa v krásném oblečení a prostředí. Z fotek vznikl kalendář I takoví jsme a navíc výstava. Ta byla ve středu 11. ledna zahájena ve Flemmichově vile.

„Vernisáž se moc povedla, byli jsme rádi, že se přišlo podívat hodně lidí a naši klienti mohli vidět, jak ostatní na fotografie reagují," pochvalovala si vedoucí střediska Benjamín Slezské diakonie Veronika Žídková. V úvodním projevu připomněla historii celého projektu, na jehož začátku byla jen myšlenka, aby klienti Benjamínu měli hezké fotky.

Tento nápad pak vykrystalizoval ve velký projekt, jehož výsledkem je kalendář a výstava velkoformátových fotografií.

Veronika Žídková zavzpomínala na internetovou sbírku Hit hit, prostřednictvím níž se podařilo získat prostředky na vydání kalendáře. „V průběhu celého loňského roku jsme cítili velkou podporu veřejnosti, bylo to opravdu silné, a jsem ráda, že jsem mohla ve Flemmichově vile všem poděkovat," uvedla vedoucí střediska.

Kromě dárců v internetové sbírce podpořily Benjamín prostřednictvím svých akcí také některé krnovské organizace, například Městská policie Krnov nebo pěvecký sbor Staccato, který Benjamínu věnoval koncert.

Největší radost z výstavy měli samozřejmě samotní klienti Benjamínu. „Hodně z nich sice zrovna postihla chřipka, ale ti, kteří přišli, byli velmi šťastní a pyšní, že se mohou svým blízkým, kteří je doprovodili, pochlubit," uzavřela Veronika Žídková.

Výstava I takoví jsme bude ve Flemmichově vile otevřena pro veřejnost až do 12. února.

Gabriela Mathiasová