Dnešnímu večeru, podobně jako lyžařskému sportu, bude bezesporu kralovat Ester Ledecká, která jako jediná žena v historii získala zlatou medaili na letošních zimních olympijských hrách současně ve dvou různých sportech. Jan Kraus nejprve pustí divákům záznam z vítězného dojezdu superobřího slalomu, kde zvítězila o jedinou setinu vteřiny, a pak Ester obdaruje její milovanou čokoládou. Dobře si totiž z její minulé návštěvy pamatuje, že má pro čokoládu slabost.  

Ester Ledecká
Ledecká po sezóně snů: Nic se nezměnilo, pořád jezdím z kopce dolů

„Já sem tak ráda chodím,“ říká Ester krájející dort upečený na její počest a dodává, že během sezony by si ho asi dopřát nemohla, neboť velice dbá na svoji stravu. Sportování je v jejím životě klíčové, a tak dokonce zvažuje, že se bude ještě věnovat windsurfingu.

„V létě mám volno,“ komentuje se smíchem své rozhodnutí sportovkyně, která o sobě tvrdí, že je sportovní magor, a které přijde do dnešní show sekundovat i její trenér a další host – Ondřej Bank.

Slavnostní vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec Libereckého kraje rok 2017 proběhlo 5. dubna v Divadle F. X. Šaldy v Liberci. Na snímku (uprostřed) je Karolína Bartuňková.
FOTO: Ester, Gábina a Eva! Ženy ovládly sportovní anketu

Já v jejímu týmu řeším takové ty věci ohledně lyžování,“ vysvětluje bývalý úspěšný alpský lyžař. „Můj bratr Tomáš má na starosti více organizování věcí a já se zabývám spíše taktikou a závodní stopou.“ Ester přikyvuje: „Já vždycky potřebuju připomenout, že musím být nejrychlejší, a od toho je tady Ondra.“ Ten přiznává, že se trenérskému řemeslu v podstatě teprve postupně učí, ale že ho to hrozně baví. 

Pro imitátora jsou klíčové volby

 Dalším hostem bude zavedený komik a skvělý imitátor Petr Jablonský, který bravurně zvládá parodovat i mnohé politiky. „Já vždycky čekám na volby,“ glosuje. „Ovšem mezi moje stálice patří pan prezident Zeman. A ten mi drží. Z těch nových jsou to pak Piráti a Ivan Bartoš.“

Skvěle ovládá ale i Andreje Babiše, Tomia Okamuru či Vojtěcha Filipa, z osobností mimo politiku exceluje s imitováním Haliny Pawlowské, což všechno také předvede. „Ženy jsou samozřejmě složitější,“ dodává, „a momentálně je to vůbec nejsložitější, protože jsou všichni v demisi.“ Ovšem ne každý se dá podle jeho slov napodobit. „Zkoušel jsem vás,“ říká na závěr směrem k Janu Krausovi, „ale zjistil jsem, že jste nenapodobitelný!“ 

Prokrastinace a kritické myšlení

Posledním hostem bude konzultant, podnikatel, publicista a spisovatel Petr Ludwig, který dosáhl značného úspěchu, a to i mezinárodně, především se svou knihou Konec prokrastinace. Velkým bonusem jeho knih je skutečnost, že vychází z ověřených dat.  

„Dneska vychází spousta nepodložených zpráv na internetu a pro mě je kritický myšlení strašně důležitý – učit lidi, aby rozlišili kvalitní informace od nekvalitních,“ vysvětluje s tím, že chtěl kdysi napsat knihu právě o kritickém myšlení, ale tu by si prý nikdo nekoupil, protože si všichni myslí, že už ho mají. „Tak jsem vložil kapitolu o kritickém myšlení alespoň jako trojského koně do své knížky o prokrastinaci.“

Setkání olympioniků s Andrejem Babišem na Ministerstvu kultury.
Andrej Babiš gratuloval olympionikům. A slíbil devět miliard

Prokrastinací neboli chronickou tendencí k odkládání povinností dnes trpí hodně lidí a Petr Ludwig jim ve své knize nabízí několik dobrých metod. „Je to hodně o nějakém učení návykům. My lidi totiž od rána do večera vlastně opakujeme nějaké své návyky. A jediná cesta, jak změnit sám sebe, je změnit ty návyky po nějakých malých krůčcích.“ Jeho velkým tématem je ovšem právě ono kritické myšlení, o němž bude přednášet také v USA.

Co je naučená bezmoc? A obnova kognitivních zdrojů či křečkorestart? Koho obviňovat ze své nespokojenosti? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již dnes večer na Primě!