Vítězové ČSMT:
2010 Dae Men
2011 Atai Omurzakov
2012 Jozef Pavlusík
2013 Miroslav Sýkora
2015 Gyöngyi Bodišová
2016 ACT 4 Slovakia

Stejně tak se mohou těšit i na mírně pozměněnou porotu ve složení Jaro Slávik, Jakub Prachař, Diana Mórová a Marta Jandová, která nahradí Lucii Bílou, jež se musela s tímto svým oblíbeným projektem rozloučit. „S Talentem jsem prožila nádherných šest let. Byla to skvělá zkušenost, projekt, který mne velmi obohatil. Teď už musím jít dál. Můj program je tak nabitý, že není v mých silách stihnout vše. Proto jsem se rozhodla, že své křeslo porotce s láskou přenechám někomu, kdo bude stejný nadšenec jako já. Všem soutěžícím a účinkujícím držím palce a budu vše s napětím z dálky sledovat,“ zdůvodňuje Lucie Bílá své rozhodnutí.

Vtipná i nekompromisní

Obě televize se nakonec shodly, že do uvolněného porotcovského křesla nově zasedne právě zpěvačka Marta Jandová. „Od začátku jsme věděli, že nahradit Lucii Bílou nebude vůbec jednoduché. Proto jsme hledali dámu, která je vtipná, pohotová, empatická, ale také nekompromisní při rozhodování. Naše volba padla na Martu Jandovou, která přesně tyto atributy splňuje, sama je také skvělá a úspěšná zpěvačka,“ říká Marek Singer, generální ředitel Prima Group.

Nová členka poroty se na svou novou roli těší. „Česko Slovensko má talent je další výzva v mém životě. Zatím jsem hodnotila jen zpěv, teď mne ale čeká množství jiných talentů a pravděpodobně i netalentů. Jsem velmi zvědavá,“ řekla zpěvačka.

Další z novinek nadcházejícího ročníku ČSMT je nová moderátorská dvojice. Tvoří ji slovenská herečka Lujza Garajová Schrameková (její fanoušci ji na Slovensku znají i jako úspěšnou herečku stand-up comedy, takže se všichni můžou těšit na její ostrý jazyk) a aktuálně jeden z nejúspěšnějších herců a zpěváků své generace David Gránský.

Zajímavosti letošního ročníku
Poprvé se přihlásili soutěžící ze všech světadílů.

Z cizinců se nejvíce hlásili Rusové a Ukrajinci (mnozí z nich žijí v Česku nebo na Slovensku trvale).

Opět se objevila spousta kouzelníků, vzrostl počet striptérských čísel.

Unikátní znělka z cirkusového prostředí.

Letošní heslo: „nevyzkoušíš, nevíš“ „never try never know“.