„Poslední díl ságy představuje léta, kdy se českým králem stal Vladislav Jagellonský, jemuž se postupně podařilo otupit ostří nepřátelské zahraniční politiky, zvláště té papežovy,“ prozrazuje za vydavatele Johana Turner.

„Mým základním cílem bylo pochopit naše předky bez zbytečné glorifikace a ideologizace, ale na druhou stranu také bez podceňování a předsudků. Je totiž dobré vracet se k tomu, co dělali naši předkové, neboť pokud pochopíme je, pochopíme i současnost. Základní mechanismy chodu společnosti se neustále opakují,“ vysvětluje Vondruška záměr své ságy.

ÚSPĚŠNÝ PROJEKT

Pro většinu velkých knižních sérií platí, že závěrečný díl bývá nejúspěšnější. Potvrdilo se to například u Harryho Pottera a stejná očekávání jsou i u posledního dílu Husitské epopeje.

„Sedmý díl startuje v nákladu 80 tisíc výtisků,“ uvádí zástupkyně nakladatelství MOBA, které knihy vydává. Je pravděpodobné, že se po prvním vydání jen zapráší. Vondruška totiž patří k největším tuzemským hitmakerům.

„Dosud se prodalo zhruba 1,2 milionu jeho knih a podle oficiálních statistik je nej-oblíbenějším autorem v českých knihovnách,“ připomíná Johana Turner. Navíc kniha přichází na silný předvánoční trh.